Tic, Tac, Toe - A Child's Game lub Deadly Business Tactic?

Being z pokolenia, które zainspirowały nieszkodliwe gry dla dzieci jak Tic, Tac, Toe, Ring-około-the-Rosy Okręt wojenny i później, stało się jasne, później w życiu, że te gry miały zastosowania do działalności. Oczywiście miały one różne znaczenie i miał poważne implikacje więcej. W grze Tic, Tac, Toe ma interesujący i przewidywalne wyniki, gdy grasz często i równego przeciwnika - to jest impasem. Nie ma znaczenia w jaki sposób zainicjować grę, wynik jest taki sam - obaj gracze koniec sie remisem. Podobnie jak w rzeczywistym świecie biznesu, prawda? Nie dokładnie, jednak pragnienie w otoczeniu biznesowym ma przeciwnika, który jest mniej zdolnych i ewentualnie słabe i zagrożone. W ten sposób gry - byłoby przewidywalne i Victor może odejść ze wszystkimi rewards.

No ciśnienie, mało effort.

Only jeśli dzisiejszym rynku lotnych Jungle pracował że way.

The wyzwaniem jest to, że zawodnicy nie są refinansowaniem i większość firm podejście do gry, albo z arogancji lub fear.

Either podejście nie otrzymasz Win.

There wiele artykułów, książek i seminaria, które wyznają nowej fali podejście do biznesu - zminimalizować nacisk na konkurencję uniknąć skonfrontowane z nich raczej skoncentrować się na własnych mocnych, unikatowe możliwości i zapewnić coś do odróżnienia, które będą stymulować Klienci na pokonanie trasy do door.

The Rynku będzie yours.

Great obietnicą i stał się fashionable.

Certainly istnieją przykłady gdzie pracował - nawet przykładów naturalnych wrogów współpracował, która jest powszechnie znana w Obrony i Wojskowego Market.

However, pokaż mi udanego spółki (co oznacza trwały, a nie jeden trick pony ride), które ignorowane konkurencyjnej wpływów i taktyki oraz I'll show you (konsekwentnie) pociągu wreck.

How dużo uwagi spółki wprowadzane na konkurencję?

It zależy na dynamikę docelowego segmentu lub niszy i Twojej firmy apetytu?

Do szukacie przywództwa / dominacji lub jesteś zadowolony jest również uczestnikiem lub-prowadził? W uczucia swoim Senior Management Team lub Top Dog (CEO) są również istotne dla definiowania i kształtowania / oborywanie jak reszta organizacji poglądów Konkurencji (i co zrobić).

Years temu, że większość organizacji podłączone z Pan potwierdzić, że na początku ich konkurentów - znaczenia były doświadczonych i dobrze o nas competition.

When Drążyłem-in, odkryliśmy, że ich marketingu, sprzedaży oraz sieci dystrybucji miał kilka SoundBites o konkurencji, ale nie były przystosowany do outpoint i taktyką them.

There były miękkie wskazujące, że niektóre Konkurencji zestaw funkcji lub korzyści, że cena za pomocą taktyki lub nieetycznych praktyk w celu podjęcia działalności away.

That był it.

Let mnie prosić - jeśli zostały CEO jeden lub Senior Manager w tej sytuacji - jak można by się komfortowo, że osoby, które swoje pierwotne interfejs bezpośrednio z docelowych klientów i perspektywy codziennego (reprezentujący firma) zostały przygotowane do boju i kończy się zwycięzcą? Jeśli coś wydaje się, że można byłoby Ofiarom nie Victor - dostarczanie Konkurent włożyć więcej energii i potencjału na opracowanie kampanii (zawodowo) wykorzystywanie Ciebie. Istnieje kilka szybkie pytania, w tym momencie:

How znacznie Czy ludzie naprawdę wiedzą o konkurencji?

(Obejmuje podstawy: Historia firmy, finanse, przydatne statystyki, wartość propozycja, asortymentu, sprzedaż taktyki, marka się w kanale dystrybucji i kluczowych Sojusze, unikalne zdolności, szerokość bazy klientów, mapy drogowej produktów, technologii kierunkach - futures itp.)

How firma nie reagować, gdy Prospect odnosi się do konkurencji?

(szczególnie, jeżeli Proszę was tylko do listy trzech obszarach, gdzie firma outshines nich)

A przydatne jest wykonywanie chodził do niezapowiedzianych Sprzedaż Bullpen i stwarzają te pytania do kluczowych osób - będzie prawdopodobnie przejdzie do serca aresztowania, kiedy odzyskać od ich odpowiedzi.

It nie ich winy - są dojrzałe i sprawdzonych specjalistów - jest prawdopodobne, że nie została wystarczająco uwagę położono na tych obszarach. Czy Twoja firma inwestuje w pewnym poziomie kształcenia (stale), aby umożliwić swoim zespole, aby dotrzymać kroku i pobytu na górę konkurentów ruchów?

Incidentally - o Product Manager lub Dyrektor Marketingu wstawać, przy rocznej sprzedaży spotkanie i wstępnie pętlą, szablon, który pokazuje "bezwartościowe danych" na temat konkursu, który jest prawdopodobnie lat i wadliwe - to tragedy.

Has firmy kiedykolwiek umieścić program lub kampanię w miejscu, które zostało zaprojektowane w celu generowania nowych transakcji na konkurentów "kosztem?

If tak, jaki był wynik?

If nie, to dlaczego?

This należy element standardowych obrotu mix.

Children gry są nieszkodliwe lub, że jest to, co mamy w to uwierzyć, jednak to, co się dzieje, gdy są one prowadzone w naszym dojrzałym życiu działalności?

Let w nadziei, że Tic, Tac Toe nie skręcić w Wisielec w konkurencyjnej circle.

In dziś finansowych Meltdown i trudnych rynkowych, konieczne jest, że istnieje i ponownego skoncentrowania się na konkurencyjnej element.

Define klienta problem z punktu widzenia i masz szansę Win.

Allow konkurencji zdefiniowanie problemu w swoich kategoriach i "Shame on you." Jakie jest Twoje Spółki wyników na jak jesteś robisz?

Copyright 2009

Performance Marketing Group

Edmond Hawkeye Hennessy