Jak stawić czoła rzeczywistości Evil: The Story of Boethius i Cassiodorus

The pytanie, jak skutecznie radzić sobie ze złem jest nieobecny z najbardziej zarządzania książek. Nawet w zaawansowanych kursach biznesowych, badanie etyki jest obniżona do niewiele więcej niż unikanie konfliktu interesów i zapewnienie zgodności z giełdzie regulations.

What wyjaśnia ten brak analizy? Co jest powodem unikania tej rzeczywistości? Prawda jest, że kierownictwo i pracownicy muszą często zajmują się złe w ich środowisku pracy. Jeśli masz wątpliwości, to stwierdzenie, otwórz biznesowych stron dzisiejszych gazet i podjąć look.

In najgorszych firm, nadużycia, leżącej i kradzież są rzędu dzień. Nawet przedsiębiorstwa, które poświęcają masowe wysiłki zmierzające do najlepszych ludzi z pewnością znajdą się w 1% z korupcją w fabryce i podłogi w boardroom.

Chances to, że prędzej czy później, będziesz musiał stawić czoła złu i dokonać trudnych decyzji. W ekstremalnych sytuacjach, prawo odpowiedzi nigdy nie przychodzi łatwo. Co zrobisz, gdy czynniki poza kontrolą constrain wyborów? Jak Ty decydujesz kiedy wszystkie alternatywy przeprowadzenia negatywne konsekwencje?

The historia Boethius i Cassiodorus stanowi zdecydowaną ilustracji z dwóch strategii stojące zła. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego, Włochy został przejęty przez Ostrogot pokoleń. W roku 494 CE, Theodoric został królem i panował w kraju w ciągu najbliższych 30 years.

Boethius dopiero 25 lat, kiedy przeniósł się z Grecji do Włoch w celu wypracowania Theodoric, na króla barbarzyńców. Boethius własnych pism wykaże, że był świadomy zagrożeń związanych z przyjęciem pracy, ale uważa, że w jakiś sposób, że będzie w stanie przetrwać i prosper.

The pierwszych pięciu lat Boethius we Włoszech były tubalny sukcesu. Jego umysł i gotowość do kompromisu etycznego pozwoliła mu szybko wzrosnąć dzięki szeregach. W wigilię jego 30. rocznicę był awansował do czołowej pozycji w Theodoric's bureaucracy.

That było dokładnie to, co zostało Boethius szukasz. Mroczne aspekty jego pracy były wyraźnie, gdyż zaangażowane mijając wielu arbitralny wyrok śmierci. Jednocześnie, stanowisko pozwoliło mu wiele zasobów, aby poświęcić swoje życie z pasją: tłumaczenia Arystotelesa pracy z greckiego na Latin.

The odpływu się w roku 526 CE, gdy Theodoric, na podstawie pogłosek, miał Boethius aresztowany i oskarżony o zdradę. Czy nagła utrata wolności i posiadłości podjęcia Boethius zaskoczyć? Gdyby nie on sam wiele razy świadkiem, że w sądzie, intrygę waży często cięższe niż prawdy?

After Boethius został zabity, Theodoric powołania Cassiodorus na czele jego administracji. Nowych miejsc pracy posiadacz był przyjacielem Boethius i wiedział, że w sądzie barbarzyńców, sukces był przejściowy, wielu wrogów, odwrócenia losu częste, a skutki brutal.

Like Boethius, Cassiodorus kochał książki i miały Theodoric z biurokracji w celu , aby móc badać i pisać. Na swój pierwszy dzień w pracy, Cassiodorus zdecydował, że nie chciał uczynić tego samego błędu, jak jego poprzednik. On nie podważyć jego zasad i ustąpić evil.

For chwilę, wszystko poszło dobrze. W badaniach klinicznych, Cassiodorus przeszły łagodny zdań. W korespondencji, on zmiękczonej słowa dyktowane przez króla. W sporach religijnych, był cichy i przechowywane w kłopoty. Niemniej jednak, nadszedł czas, kiedy znalazł się w enmeshed życia lub śmierci conflict.After Athalaric udało Theodoric, w Ostrogot sąd podzielone na frakcje, każdy posiada równe siły. Gdy Cassiodorus został wprowadzony do wyboru między obozy, uczynił coś, że nikt nie uczynił do tego czasu. Zamiast decydowanie o mniejszym złem, on quit.Seen w retrospektywnych, jest oczywiste, że Cassiodorus musiał spędził lata przygotowując się do tego momentu. W ciągu kilku tygodni, on miał wszystko sprzedawane z wyjątkiem jego 600 książek. Powiedział pożegnalny do sądu, załadowane jego wielkości statku, a statek obchodzone vanished.The Włochy, lot Adriatyku i kieruje do zacisznej greckiej prowincji. Nie, Cassiodorus zakupione skromnym gospodarstwie, założył klasztor, i poświęcone następne dziesięciolecia do nauki i pisania, jak on miał planować od samego beginning.Had Cassiodorus dłużej przebywał we Włoszech, może mieć ogromne bogactwo nagromadzonych. Jego decyzja, aby pozostawić za zło doprowadziła go do życia względnego ubóstwa. Nie wiemy, czy Cassiodorus po wieki żyli szczęśliwie, ale zapisy pokazują, że objął 100 lat old.

JOHN VESPASIAN pisze o racjonalne życia. On mieszka w Nowym Jorku, Madrycie, Paryżu i Monachium. Jego opowieści odzwierciedlają wartości przedsiębiorczości, tolerancji i poleganie na samym sobie. Zobacz Vespasian John's blog o racjonalne living.

http: / / johnvespasian.blogspot.com /