The Truth About Kariera Choice

Every magician wie, że istnieją trzy sztuczki, że nigdy nie powinien wykonywać w miejscach publicznych: przewidywanie katastrof, najmu dzikich zwierząt wolne, i uczynienie żywności znikną. Przez lata, te trzy arcane przesądów się anatema dla wszystkich pracujących w tej dziedzinie divination.

As to się dzieje, kariery doradcy również dziedziczone głęboki wstręt wobec tych praktyk. Dlatego rzadko można usłyszeć je polecić każdemu do podejmowania ryzyka, przejdź do zawodów artystycznych, lub wybrać drogę, która może prowadzić do unemployment.

Studies zidentyfikowano kilkunastu czynników, które przyczyniają się do sukcesu zawodowego, ale jak dotąd nikt nie został w stanie zbudować przekonujący model do przewidywania przyszłości indywidualnego lub jak dużo szczęścia pewien zawód przyniesie him.

Conscious ich niezdolność do wywróżyć przyszłość, większość kariery doradcy mają zmniejszyły ich przeznaczenie. Porady nie jest przeznaczone do zapewnienia satysfakcji, ale aby osiągnąć cele socjalne wstawiania. Ryzyko jest określane jako problem, nuda stała się rozwiązaniem. Niestety, kariera rekomendacje oparte na konwencjonalnych prawdy nigdy nie inspirować śmiały adventurers.

In roku 1820, Bertel Thorvaldsen, jeden uznany rzeźbiarz romantyczny, podróż z powrotem z Rzymu do rodzinym Danii. Thorvaldsen wówczas 50 lat i na jego szczyt sławy. Podczas pobytu w Kopenhadze, że rozmawialiśmy z wielu aspirujących artystów, dając im hojne porad i encouragement.

One nocy, kiedy Thorvaldsen wrócił do hotelu po jego odbiór w honorowe był powiedział, że chłopiec był czeka na niego cały dzień . Intrygowała, Thorvaldsen się wokół hotelu i sali znalazł źle ubrana dzieciak pomarli na chair.

He chodził do chłopca, wstrząsnął jego ramieniu delikatnie i szeptane mu "Jest późno, dzieciaku, idź do domu". Zaskoczony, chłopiec otworzył oczy i skakał do jego stóp. "I was waiting for you, Herr Thorvaldsen, byłem czeka na Ciebie przez cały dzień."

That musi prawda, że Thorvaldsen, gdyż chłopiec wyglądał tak wyczerpany i głodny, że był żałosny zobaczyć. "Chciałem prosić o poradę w mojej karierze," poszedł na dziecko. "Nie mogę się zdecydować, czy powinna stać się pisarz i poeta.

Out współczucia, Thorvaldsen sortowane szklanką ciepłego mleka dla chłopca i słuchamy jego opowieści. To był bolesny opowieść. W okresie dorastania, dziecko straciła uderzającego głosem, który zyskał mu niektóre pochwały i darowizn w jego rodzinnym mieście i miał się w jeden bezrobotnej młodzieży na streets.

"To dlaczego mam myśli o zostaniu pisarzem," w Chłopiec wyjaśnił, trwożnie, biorąc trzy ruffled stron z jego kieszeni i przekazania ich do Thorvaldsen. Dziwne, ale pomysł z prośbą rzeźbiarz literacką porad wydawało się tak, aby pasowały do całości kid's pathetic situation.

Thorvaldsen poświęcił kilka minut na czytanie tekstu i był oburzony, aby zobaczyć niezliczonych błędów gramatycznych i ortograficznych. Było oczywiste, że chłopiec nie miał szansę stać się pisarzem. Nawet jeśli to okrutne, że lepiej powiedzieć mu prawdę, aby mógł uczyć się co najmniej trade.

"What is your name?" On zapytał, zwracając stron. "Hans-Christian," odpowiedział chłopiec pełen nadziei. "Hansa-Christiana Andersena". A milczenie były, jak Thorvaldsen szukałeś najmniej bolesny sposób, aby wyrazić swoje judgement.

He stared na Hansa-Christiana Andersena za długo, jak on sobie własnych ambicjach artystycznych jako młody człowiek, wiele lat temu, ale oczywiście jego własnej sytuacji był zupełnie inny. Thorvaldsen wziął w głęboki oddech i wstrząsnął głową. "Spójrz, Hans-Christian", zaczął, "Nie wiem jak ci to powiedzieć."

At tego momentu, Andersen nodded i oddał rzeźbiarz szalona uśmiech. To było to, co był czekając na. Był temat, aby usłyszeć słowa zachęty, które tak bardzo potrzebne. Był pewny, że artysta w kalibrze Thorvaldsen byłaby w stanie natychmiast rozpoznać jego talentu i punkt go w prawo direction.

"Co myślisz, Herr Thorvaldsen, należy stać się pisarz i poeta?" Zapytał ponownie, tym razem pełne zaufanie. Zafascynowany, Thorvaldsen patrzył na dziecko prosto w oczy i zrealizowane jak głupi był. "Nie mam wątpliwości, Hans-Christian," odpowiedział cicho, że można stać się zarówno ".

JOHN VESPASIAN pisze o racjonalne życia. On mieszka w Nowym Jorku, Madrycie, Paryżu i Monachium. Jego opowieści odzwierciedlają wartości przedsiębiorczości, tolerancji i poleganie na samym sobie. Zobacz Vespasian John's blog o racjonalne living.

http: / / johnvespasian.blogspot.com /