Jak unikać Krishna Pomyłki: filozoficzne Tale

Although każdy filozof ma uczniów, Krishna wolałby nie mieć żadnego. "Życie jest zaledwie wystarczająco długi, aby dowiedzieć się, co jest co, on sam często mówią. "Dni są zbyt krótkie, aby spróbować uczyć tych, którzy nie mogą być przedmiotem nauczania".

Nevertheless, z dobroci i miłości do człowieka, nie Krishna rozmawiać Nadu od czasu do czasu. Czy innych filozofów zostały luckier ich wybór uczniów? Czy Krishna się rozsądniejsze, gdyby unikać Nadu? Wszystko to, nie wiemy, ale trudno jest powiedzieć no.

One letni dzień, Krishna obudził się o świcie, chodzili z jego zamku, przeprawił się przez las, dotarł do rzeki, i usiadł pod drzewem Banyan do medytacji. Pięć godzin później, gdy słońce było już wysoko na niebie, Krishna odczuwalne Nadu cień na jego side.

"Niech żyje mędrców, Krishna" saluted Nadu z uśmiechem. "Mam pytanie do Ciebie." Krishna otworzył oczy i wziął w głęboki oddech. "Wiesz, co wam, Nadu," on odpowiedział. "Ci, na tyle ciekawa, aby zadawać pytania są zawsze w stanie dowiedzieć się odpowiedzi dla siebie".

If Ufamy tradycji Nadu nie był głupi i jego usług były przeciętnego człowieka. Nie wszyscy chcą uczyć się bez wysiłku i bez zrozumienia wiedzieć? Nadu wskazał na kamieniach przez rzekę i pytanie "Jak to, że każdy kamień jest inny? Dlaczego nie są wszystkie takie same?"

Krishna patrzył na kamienie i wstrząsnął głową. Co za głupie pytanie, myślał, odpowiedź jest tak oczywista, że nawet dziecko to wie. "Każdy kamień jest inny, w celu uniknięcia pomyłek," wyjaśnił spokojnie. Odpowiedź wydawała się puzzle Nadu, którzy stared na rzece, całkowicie confused.

Mistakes? Jakie błędy był Krishna mówisz? Po długim czasie Nadu zwrócił się ponownie do Krishna. "Nie mogę zobaczyć, co masz na myśli", wyznał trwożnie Nadu. "Jak kamienie err jeżeli nie podejmować decyzje? Nie rzeki samodzielnie określić miejsce każdy kamień?"

Lesser filozofów byłby exasperated przez Nadu niemożności uchwycenia proste prawdy, ale nie Krishna. Z nieskończonej cierpliwości, stał się on, chodził do Nadu, oraz wskazał na kamienie. "Powiedz mi, Nadu, co by się stało, gdyby wszystkie kamienie były takie same?" pytali Krishna.

"Wtedy nie byłoby tych kamieni" uzasadnioną Nadu. "Ci, byłoby cegieł". Krishna nodded pocieszające, ale Nadu nie był w stanie zakończyć łańcucha myśli własnej. "Powiedz mi, Nadu," Krishna poszedł na, "co by się stało, jeśli znaleziono cegieł w rzece?

Perplexed, Nadu ponownie spojrzał na kamienie, zastanawiając się, gdzie Krishna pytania były prowadzące do. "Byłoby błędem," przyznał hesitatingly Nadu. "Cegły są przeznaczone do budowy domów i rozsądny człowiek nie rzuca jego cegieł do rzeki."

Krishna wygięta, zabierani kamień, i waży w ręku. "Powiedz mi, Nadu," Krishna zadawane dalej, "jeśli posiadają różne rzeczy kształt, kolor i ciężar, nie jest to, aby zapobiec głupim mężczyzn z błędów?"

JOHN VESPASIAN pisze o racjonalne życia. On mieszka w Nowym Jorku, Madrycie, Paryżu i Monachium. Jego opowieści odzwierciedlają wartości przedsiębiorczości, tolerancji i poleganie na samym sobie. Zobacz Vespasian John's blog o racjonalne living.

http: / / johnvespasian.blogspot.com /