Kierownictwo rozwoju

In przypadku havenâ € ™ t ma dobre przywództwo definicji, co oznacza:

tworzących zespół od osób fizycznych i wspieranie go Wyrównywanie zespół do uzasadnionych celów i osiągnięcia celów niniejszej Opracowanie poszczególnych członków zespołu i robią wszystko to w sposób profesjonalny dotyczące treści, metody i społecznych interakcji

When jeden znalazł się w zespole i prowadzić do celu, który ma być osiągnięty, bardzo pierwszych pytań, które muszą zostać poproszony jeśli zespół jest wystarczające do osiągnięcia celu, co oznacza, przegląd różnych zespołu Profile i konieczne decyzje. Wykonanie tego ćwiczenia będzie oznaczać, że tworzą zespół. Gdy przejrzał je WEA € ™ ll dokonać wymaganych zmian, jeżeli okoliczności zewnętrznych dona € ™ t pozwalają nam wykonywać zmiany WEA € ™ ll koncentrować się na określeniu, dlaczego nasz zespół nie jest właściwe i rozpocząć pracę na modyfikowanie tego, co uznane za niewłaściwe .

At zakończeniu tej fazy WEA € ™ ll mieć zespół, nasz zespół, a drugi, a nie zawsze tak łatwo strony WEA € ™ ll być wspieranie ich. Wsparcie ma dwa różne znaczenia, to znaczy usunąć bariery, które mogłyby zapobiec ich do postępu w kierunku bramki, ale również środki, które mają być widoczne głowę w przypadku pojawienia się problemów i będą arise.

Aligning zespołu jest kluczem, lider musi utrzymać stałą uwagę na prowadzenie zespołu koncentrują się i upewnij się, że różne są członkami zespołu o tej samej lub complimentary goal.

Development z członków zespołu jest często pozostawił, zwykle ze względu na cele mają zostać osiągnięte do czasu i jest ograniczona, więc wydatki Czas na rozwój nie wygląda jak dobrą rzeczą do zrobienia. Wielki błąd, czas inwestowane w rozwój osobisty zawsze opłaca się bardzo, bardzo quickly.

Last ale nie najmniej dobrym liderem zawsze być wzorem dla swojego zespołu, ale mają do rozpoznania na lidera metod i profesjonalizmu, że theyâ € ™ ll potrzebę stosowania się do punktu końcowego: osiągnięcia goal.

Letâ € ™ s uwagę na inny aspekt tego wyzwania: style przywództwa. Istnieją różne style wiodących; głównym wyzwaniem jakiegokolwiek zespołu jest rozpoznanie, który styl jest optymalna w pewnym momencie w czasie, lub w odniesieniu do niektórych wyzwanie i stosować ją odpowiednio te style przywództwa chodząc od autorytarnego do demokracji przechodzących przez patriarchalną, informując , konsultacji, współpracy i partycypacji:

autorytarne: menedżer decyduje i komunikuje decyzje. Patriarchalnej: Menedżer sprzedaje decyzji. Informowanie: Menedżer przedstawia decyzje i prosi o pomysły. Consulting: Mangera przedstawia problemy, szacunek dla wkładu pomysłów i zadecyduje. Uczestniczącej: Menedżer określa granice i prosi grupy decyzji Demokratycznej: Menedżer decyzji delegatów do pracowników w pewnych granicach.

The decyzję, w której styl jest optymalna musi opierać się na potrzebie liderem władzom, że sytuacja wymaga, jeżeli decyzja jest jasny mandat i dlatego są bardzo jasne i procesu ustalono następujące autorytarnym będzie najlepiej, kiedy autonomii pracowników jest najważniejsze wartości, aby osiągnąć cel demokratyczny model będzie indicated.

Knowing definicja przywództwa i podstawy różnych wiodących stylów jest podstawą dla każdego dobrego lidera, różnica między złym a dobrym jest uznając, jakie ma w swoim zespole i ukierunkowanie jego priorytetów wypełnienie luki, co ma prowadzić w odpowiednich way.