Odbiór inspekcji, przynoszące efekt polityki

The wdrażania systemu zarządzania jakością, takich jak ISO 9001 wymaga rozważenia praktycznie każdego aspektu organizacji, struktury i metody pracy. Wliczone są polityk i praktyk związanych z zamówieniami produktów i innych dostaw z zewnątrz vendors.

Prior do wprowadzenia dzisiejszym udokumentowane systemy zarządzania proces zakupów będzie wymagało zakupu agenta dostawców pozwalające na określenie odpowiednich dla danego produktu, który po negocjacyjne warunków zamówienia będzie miejsca, a następnie otrzymać wymagane product.

The dostawę produktu, a szczególnie w przypadku sprzętu produktu, miałby powoływać akceptacji procesu, w którym towary zostały uzależnione od poziomu kontroli będą akceptowane, lub odrzucone na dostawcę jako niezadowalający. Ustalenia te, choć nie idealne, były wspólne dla dziesięciolecia, aż do przybycia formalne udokumentowane standardy zarządzania ich szczególnych wymagań i ich zdolności do Wbudowana misinterpreted.

The bieżącego (2008) wersję ISO 9001, bazując na swoich poprzedników, wymaga, aby nabywca powinien ....... "oceny dostawców w oparciu o ich zdolność do dostarczania'.... Nie ma nic w tym złego, dopóki wymóg osobiście obsługiwane przez spółkę biurokratów. Błędnej interpretacji normy powszechnie spowodowało rozwój "sprzedawca kontrolą" procesów, które niewiele do zwiększenia wydajności, lub w celu poprawy postrzeganej jakości dostaw. Podany korzyścią jest poprawa skuteczności dostawcy zamówień i zmniejszenie kosztów. Sam fakt, jest to, że nie work.

The pomysł sprzedawca ocenę dźwięku, gdy wykonywana przez grupę posiadające niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz przewidziane jako wsparcie dla zamówień funkcji. Trochę tego jest dokładne w większości przypadków. Zapytaj dostawcę, który pojawia się w jakim celu i jak reprezentujących sprzedawca kontroli ich klientów. Prawie na pewno przedstawiciel QA departamentu, o przekazywanie znajomy z ISO zarządzania systemami i praktycznie nie ma zrozumienia inżynierii produkcji lub zarządzania. Są to ludzie, którzy będą decydować o dopuszczalności sprzedawca, a jego stan nadal jako dostawcy. Twierdzą oni, aby mieć możliwość określenia z takich kiwającą kontaktu z organizacją, jak tylko, że spółka będzie wykonywać jako dostawcy. Jednak to nie koniec there.

It może być uzasadniony wniosek, że stosowanie tego sprzedawca jest stosunkowo wolna od ryzyka decyzji. Ale QA funkcja nie bardzo wierzę w większości przypadków. Spójrz na to, co się dzieje, gdy produkt trafi do nabywcy lokalu. It's called otrzymania kontroli, poniesienia kosztów, które są irrecoverable.

The kosztów przychodzących kontroli jest koszt zamówień zwykle nie oblicza się jako takie, ale często przypisane do ogólnych kosztów administracyjnych lub do QA koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Given the forgoing explanation of the vendor assessment and selection process why do these organisations not believe in the efficacy of that assessment process? Gdyby wierzyć następnie do otrzymania kontroli nie stało. Będzie to postrzegane jako niepotrzebne. W wyniku kilku kontroli, jeśli nie wszystkie, jest produktem pewne niedociągnięcia wymagające uwagi i oceny ostatnich kilku inżynierii organizacji wykazały 25% prawdopodobieństwo wystąpienia istotnych dostawy mając jakiegoś powodu do sporu z supplier.

The zawarcia z pewnością jest to, że sprzedawca oceny kosztów nie jest warte kosztów i niedogodności, gdyż w sposób oczywisty nie poprawi niczego. W tym generalizacją Ja nie obejmuje wykonywania dużej ilości nabycia, jak na przykład przemysł samochodowy, gdzie zupełnie inny personel i procedur w efekcie odmienne podejście do sprzedawcy oceny i zatwierdzenia control.

So długo jak sprzedawca oceny i zatwierdzania odbywa się przez personel posiadający lojalność i odpowiedzialność innych niż te za zamówień zadanie nie będzie poprawy. Krok naprzód, który działa jako sterownik dla dalszych zmian byłoby zmienić zamówień podstawy kosztów z jednego materiału, koszt zakupu plus koszty personelu, w celu włączenia wszystkich inspekcji i koszty obsługi, dopóki produkt był dostępny dla use.

In jeden koszt wrażliwych Organizacja ta nowa nadzwyczajne zrozumienie może być początek prawdziwej poprawy w całym zamówień process.