Zmiany MIL-STD-130 N

MIL-STD-130 N jest najnowszą wersję MIL-STD-130 i została wydana w dniu 17 grudnia 2007. Norma określa jakość UID znakowania elementów. Jako elementów i części muszą być oznakowane i oznaczone przez wykonawców i podwykonawców, ważne jest, że powinny one spełniać normy z MIL-STD-130 N. zmiany w standardowych odzwierciedla w definicji etykiety, ich zatwierdzania i weryfikacji. Nowe poprawki doesnâ € ™ t ma wpływu na interpretację UID znakowania wymagań. UID kodowania wymagania obejmują etykiety, zatwierdzania i verification.

According do MIL-STD-130 N, definicji etykieta jest € œAn pozycji oznaczonych identyfikacji informacji innego przedmiotu i umieszczone do innych pozycji. Etykieta może być podobny lub jakiegokolwiek innego materiału niż z pozycji, do której jest dołączony. Norma dopuszcza wykonawców do stosowania metalicznych lub niemetalicznych materiałów do produkcji etykiet UID. Wykonawcy także konieczność umieszczania etykiet do odpowiednich pozycji za pomocą wszelkich właściwych środków. UII przedmiotu jest łączony wartości wynikającej ze UII zbiór danych, który zawiera Skonstruuj # 1, # 2 Skonstruuj lub IUID odpowiedników. Dane dostarczone z UID jest ograniczona do 50 znaków. Zmiany w dziale 3, na temat zmian w definicjach i znaczenie sekcji leży w stwierdzający odpowiedzialność wykonawcy, aby mogły one zapewnić UID etykiet że spełnia wymagane standards.

The Szczegóły Wymagania UID Oznakowanie MIL -STD-130 N Standard

The normy przewidziane dodaje wskazówek i wyjaśnień do wykorzystania EID za brak IUID pozycji i wykorzystania partii lub serii oraz numer seryjny, oryginalne części i numer PIN. W wymiarowymi wymagania zostały wyjaśnione w sekcji 5.2.3.2, że statystyki, że większy rozmiar UID etykiety nie powinny przekraczać 1 cal. Jednak standardowe umożliwia również umowne exceptions.

The DATAMATRIX kodów kreskowych wykorzystywanych do oznaczania IUID stosowany jest zarówno w kwadratowych i prostokątnych formacie. W przypadku niektórych produktów, rynek oznakowania pasuje najlepiej i dla innych jest to prostokątna oznakowania. Sekcja 5.2.3.2 z MIL-STD-130 N norma stanowi, że najdłuższy bok UID znaków w prostokątnej formie, nie powinien przekraczać 1 inch.

The zgodność z wymaganych standardów UID oznakowanie jest w oparciu o plan pobierania próbek. Standard wymaga, aby oznakowanie zgodności powinno obejmować walidację i weryfikację znak treści i quality.

The zatwierdzonych weryfikacji i oceny jakości datamarix symbolu mogą być użyte na supplierâ € ™ s opcji. Ma ona zastosowanie do wszystkich

The lepsze oznakowanie procedures.

metodę weryfikacji AIM DPM norma jest znaczące zmiany wprowadzone do MIL-STD-130.

The ISO / IEC 15415 jest nadal używany przez wykonawców na etykiecie weryfikacji, ponieważ zmiana norma pozwala it.

The standardowy zestaw przez MIL-STD-130 N ma zasadnicze znaczenie dla wykonawców do naśladowania. Często powodem odrzucenia UID etykietowania jest ze względu na niezdolność do wykonawcy, aby zagwarantować, że UID oznaczenia i etykiety są zgodne ze standardem. W związku z tym wymagane jest również, że wykonawcy powinni wiedzieć UID oznakowania Normy MIL-STD-130 N.