Jak pewni, jeśli jest to praca, która jest dla Ciebie

Deciding na nowym kierunku kariery może być paralysing doświadczenia. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli spędził wiele lat w pracy lub zawód, który nie całkiem pasuje. Naprawdę chcemy, aby prawo wyboru tym razem round.

I byłeś tam i poczułam się w agonii w unosić wokół na skraju decyzji miesięcy - lub lat w moim przypadku. Więc co tu jest nie tak, że będę teraz doradza każdemu pełni ogarnąć!

1. Get Out zza ekranie komputera, gdy Ciebie clocked do godziny pilnie badania potencjalnych biznesu / nowy kierunek kariery. Nie ma sensu się z przygnębiających, jak wszyscy inni wydają się być bardzo robi rzeczy you've thought of.

2. Dostać się do realnego świata i zobowiązują się do działania. Nic nie doświadczenia z pierwszej ręki o upewnienie się, jesteś na właściwej drodze. Testowanie swoje kariery zmiana zwiększyć motywację, wprowadzą Cię do kontaktu z ludźmi i budować użyteczne swoje umiejętności i wiedzę - w ten sposób przyspieszyć przejście process.

Here są 3 sposoby testowania potencjalnych nowych kariery od wewnątrz:

Shadowing

This to najszybszy Najprostszym i metody badania, ale również najbardziej powierzchowne. Wystarczy zidentyfikować kogoś, kto już to robi, co chcielibyśmy zrobić, i poprosić go, jeśli możesz się wokół nich przez krótki period.

If co chcesz, to uruchomienie własnej firmy, musisz jasno do osoby podejście, że nie masz konkurenta. Znajdź kogoś, kto działa w innej lokalizacji geograficznej lub w zakresie, który jest podobny, aby zapewnić dobrą naukę, ale na tyle różne, że nie stanowią threat.

Interning

Interning jest wolontariusz, gdzie swoje usługi firma lub indywidualny na dłuższy okres czasu, dla bezpłatne (lub czasami nominalna opłata). Jest to najczęściej używany przez ostatnich absolwentów szukających pracy, ale to jest coś, że ludzie w każdym wieku mogą korzystać z. Ponieważ staż trwa o wiele dłuższy okres czasu niż shadowing układ (od jednego do trzech miesięcy jest typowe), można rzeczywiście dostać zęby w projekt i uzyskać bezcenne hands-on experience.

Although stażu jest doskonałym sposobem na uzyskania dogłębnej czuje na nowym kierunku, to może być trochę skomplikowane założyć. Jest to częściowo dlatego trzeba przekonać kogoś do nas, ale więcej, ponieważ zwykle trudno dopasować wokół istniejących prac. Jednakże jest to opcja, gdzie wielki masz dużo niewykorzystanego urlopu do podjęcia, jeśli jesteś w stanie wynegocjować pewne urlopu, lub jeśli niedawno dokonano redundant.

A prawdziwe testy!

Testing obecnie swój sen jest najlepszym testem wszyscy. Na przykład, jeśli chcesz skonfigurować usługi biznesowe, możesz oferować kilka drobnych doradztwo na boku, przed uruchomieniem firmy oficjalnie. Jeżeli jest to produkt oparty biznesu, można sprzedać ograniczonej ilości poprzez znajomych lub innego nieformalnych kanałów, badań rynku?

I miłości przykład Innocenty napojów - UK opiera twórców niektórych doskonałe owoce smoothies (I'm a fan z owoce mango i pasji jednego!). Oto w jaki sposób badane ich pomysł:

In latem 1998 r., gdy mieliśmy opracowany pierwszy pochlebca recipes ale nadal nerwowy rezygnację nasze miejsca pracy, Zakupiliśmy 500 £ warto owoców, zwrócił go do smoothies i sprzedał je z stall na mały festiwal muzyczny w London.

We pakowane wielki znak mówiąc: "Czy uważasz, że powinniśmy zrezygnować z naszej pracy, aby te smoothies? i wprowadzane a bin mówi "TAK", a bin powiedzenie "nie" i poprosił ludzi aby umieścić puste butelki po prawej bin. Na koniec weekendu na "TAK" bin była pełna, więc udał się następnego dnia i resigned.

These 3 opcje nie wykluczają się wzajemnie, tak nie tylko ograniczyć się do jednego podejścia. Udowodnić sobie, że masz poważne zmian drodze małe, ale konkretne kroki w kierunku przekształcenia swoją wymarzoną pracę real.