Fakty O Miter Piły

Miter piły są jednym z najpopularniejszych, najczęściej używanych narzędzi w przemyśle narzędziowym dzisiaj. Ze względu na ich możliwości, dogodne możliwości, dokładność i ogólną, a widząc Miter można znaleźć prawie w każdym sklepie drewno, garaż lub pickup truck. Miter piły są zazwyczaj przeznaczone do produkcji szybkich i dokładnych crosscuts do obrabianego, zwykle do określania lub oborywanie aplikacji. W obrabianego jest wciśnięty się przeciwko kątowy płot, aby zapewnić najbardziej precyzyjne cięcie kątów podczas pracy. Ogrodzenie na ogół siedzi na 900, lecz mogą być dostosowane odpowiednio do danego cięcie. Chociaż większość Miter piły mają Miter indeksu, która pozwala użytkownikom na dokładne ich modyfikować kąt cięcia w jednym stopni, większość także możliwości, które pozwalają na szybkie i precyzyjne cięcie zatrzymuje się na wspólne cięcia kątów jak 150, 300 i 450. Te precyzyjne Miter kawałki są dokonywane z dołu ruchu okrężnym ostrza piły tarczowej, że obroty z mocą narzędzie's motor.

There jest kilka rodzajów Miter widział dostępne, standardowe Miter, złożonego Miter, a wysuwając lub złożonych wysuwaną Miter zobaczył . Standardowe Miter ma blade pivot od prawej do lewej, aby wyciąć miters to widział jest jednak coraz mniej popularna, jak złożone miters więcej zastosowań i są tylko nieznacznie droższe. Złożone miters mają możliwość węgielnica cięte lub wskazówka ostrza do lewej lub prawej strony (00 - 500). Niektórzy mogą węgielnica w obu kierunkach umożliwiając operatorom Miter i węgielnica w ramach tego samego cięcia (-500 do 500). A wysuwaną Miter widział tak, jak związek Miter, ale z rozszerzeniem pręty, które umożliwiają ostrza piły tarczowej i silnikowych, aby przejść do przodu i do tyłu. Ten ruch zwiększa możliwości cięcia ostrza umożliwiające cięcie długości być dłuższy niż średnica ostrza. Sliding złożonych Miter piły także ustawienie głębokości cięcia do cięcia dadoes na materiały na różnych głębokościach. Sliding Miter piły, z powodu większych możliwości i więcej aplikacji, wydają się być droższe niż standardowe i złożone Miter saws.

Blades: Jak można by pomyśleć, że ceny piła, a także ostrza, a także tendencję do wzrostu w rozmiar piła i piła. Blade rozmiary od ośmiu, dziesięciu, dwunastu cali; dziesięć i dwanaście cali jest najbardziej popularnych rozmiarach. Nie tylko wzrost cen ostrza z rozmiaru, ale również z zęba liczyć. Ważne jest, aby użyć właściwego ostrza do każdego zastosowania. Blade zmiany są zazwyczaj dość proste, więc nie uniknąć ostrza przełączania z niedogodności. Korzystanie z niewłaściwej ostrza może kosztować o wiele więcej w dłuższej perspektywie niż kilka krótkich minut pop na nowe ostrza: podczas cięcia, aby osiągnąć czystszej, bardziej precyzyjne cięcie, skorzystaj z ostrzem więcej zębów, dla szybszego, bardziej szorstki cięte, skorzystaj z ostrzem mniej zębów, gdy przekrojowe należy użyć przekop blade i tak forth.

Blade Zmiany: Aby zmienić swoje blade, musisz najpierw usunąć straży i pivot ostrza zamontować okładka lub dostępu płytkę, z dala od ostrza i zdjąć nakrętkę centrum. Upewnij się, aby włączyć nakrętkę w kierunku wskazanym na większość z nich widząc, jak odwrócić gwintowane. Podczas tej dziedzinie Twojego widział jest otwarte należy dmuchać wszelkie pozostałe pyłu lub odłamków. Kurz będzie gromadził wokół centrum ostrza, które mogą wpływać na ostrzu na wyrównanie i co za tym idzie, dokładność jego spin. Należy również sprawdzić, podkładki i montażu tablicy dla bezpieczeństwa, a także dla wszelkich pyłów lub pozostałości buildup. Wystarczy użyć dowolnego standardowego czyszczenie opuszki usunąć rdzę lub residue.

General Porady: Miter Tabela Top: To nie tylko ważne, aby zachować pył z dala od swojego ostrze, również kluczowe znaczenie dla jej zachować pyłu poza Miter widział tabeli. Utrzymanie widział tabeli powierzchni utrzymuje czyste jest bezpieczne i zapewnia czystsze, bardziej precyzyjne cięcie. Jest to także dobre praktyki nie oleju lub lube górę tabeli, jak nie chcesz żadnych materiałów ruchomej lub poślizgnięciem podczas cięcia. Zasadniczo ważne jest, aby zobaczyli tabeli czystej powierzchni, ale także do utrzymania go poślizgu wolne za bezpieczeństwo swoje materiały i fingers.

Miter Fence: Dobry ogrodzenia ma zasadnicze znaczenie dla dokładności cięcia. Wszystkie Miter piły pochodzą z lewej i prawej ogrodzenie, które łączą w środku piła. Te standardowe ogrodzenia są bardzo dokładne i duże prostopadle do cięcia. Ponieważ są one aluminium, jednak mogą one zginać lub przerwy stosunkowo łatwo więc pozostać ostrożnym z widząc nawet jeśli tylko dokonywania korekt. Niezależne ogrodzenia są również dostępne w sprzedaży. Są niezwykle dokładne i mają tendencję do plonu całkiem chlubny results.

Dust Bags: Ponieważ widziałem kurz może być problem z Miter piły, worków na kurz są niezbędne do sklepu czystości i bezpieczeństwa. Wnoszą one zaskakujące różnice w zachowaniu swoje narzędzia i części czyste, ale także zapisać operatorów z inhalacji cząstki unoszące się w powietrzu. Pył worek łączy się bezpośrednio z Miter widział i zbiera nadmiar pyłu i gruzu podczas użytkowania. Niektóre piły może być również uzależniony do sklepu-próżniowej w celu łatwiejszego usuwania i lepiej collection.

Upkeep: Szczotki: mieć pewność, aby sprawdzić swój szczotki co tak często na zużycie. Ważne jest, aby zachować zdrowe szczotki w narzędzia do wykonania celów, ale również pomaga w diagnozowaniu problemów. Jeśli już znasz stan swojego szczotki, to albo znać szczotki są złe, albo że problem leży gdzieś else.

Power Cords: Sprawdź zasilających do pęknięcia lub wystrzępienie. Niewłaściwa kordów będzie oczywiście zapobiec mocy od dostawanie do narzędzi, ale także stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dodatkowo, jeśli trzeba użyć przedłużacz, należy skorzystać z najkrótszego długość możliwe dotrzeć do project.

Cleanliness: Przechowuj narzędzia napowietrzane obecnie i części czyste i szczelne. Lube ostrza pivot wspólnych około raz w roku w zależności od częstotliwości użytkowania. Wytrzyj widziałem noże czystej po każdym use.

Miter piły są najwyższej mocy narzędzie na rękę, a ich dokładność, trwałość i możliwość uczynienia go niemal niezbędne dla wielu woodworkers. Do określania, sztukateria, stolarskie i inne aplikacje, Miter piły są przez większość rachunków, król z drewna shop.