Lekarze i dentyści - Do You Need Your Own Prognoza Cash Flow?

Regular czytelników naszego newslettera prawdopodobnie uznają słowa Prognoza Cash Flow (Financial Mapa lub SAT NAV), jak często odnoszą się do tego, kiedy mówisz o tym, jak pomóc w pracy lekarzy i lekarzy dentystów obecnie:

What oni naprawdę chcą osiągnąć w życiu? Co to będzie kosztować i kiedy? Jak to wygląda w porównaniu do ich dochodów / aktywa? Mimo wszystko, to tylko marzenia, że o ile możesz je i udziela im termin. Więc tego pomiaru tego, co nasi klienci chcą porównaniu co mają do rzucić na to imperative.

This przychodzi na myśl w tym tygodniu ze względu na dwie rzeczy. Czytamy, że dobrze znane duże firmy Niezależny Doradca Finansowy w północnej Anglii dumnie pochwalić, że nie muszą oferować tego typu usługi, ponieważ nasz rodzaj zamożnych klient nie potrzebują i nie chcą płacić za to " .

Knowing że ich profil klienta jest podobny do naszego - £ 100 do £ 400k dochodów rocznie i £ 200 do £ 500k zainwestowane w aktywa, byliśmy nieco zaskoczony, jak wziąć nie możemy wykonać naszą pracę bez it.

Secondly Byliśmy w środku stworzenia prognozy dla Konsultant Anesthetist, który jest starszy niż 7 lat żoną i kto był zbliża emeryturę. Tak więc, spójrzmy na tę sprawę do zilustrowania dlaczego uważasz, że ta firma jest wadliwy doradcą w ich thinking.

We będzie połączyć się z konsultantem Mike, a jego żona Judy. Mike jest w wieku 59 i emeryturę w przyszłym roku, ale Judy będzie tylko 53 lat. Jest nauczycielem i chociaż ona cieszy jej pracy, myśli Mike ciesząc się jednocześnie, że prace nad zaczyna się do niej!

They cele firmy mają bardzo wiele podróży na całym świecie w karty, w tym regularnych wizyt odwiedź ich dorosłych dzieci w Australii. Ale to dobre pytanie, oczywiście, mogą sobie pozwolić na Judy, aby zakończyć pracę w przyszłym roku?

So, to jest, kiedy to ich domową. Musimy wiedzieć:

how dużo nie wydają, na co i czy będzie to zmienić? jakie są ich dochody i kiedy będzie ich zatrzymać? jakie są ich emerytury, gdy są one ze względu na rozpoczęcie płatnicze dochodu? Czy istnieje prawdopodobieństwo spadków przyjść? będą przechodzenia na, powiedzmy, 70 lat? aktywów, co mają robić? inwestycji, co oni gromadzonej? Czy istnieją jakieś zasady lub inwestycji do spłaty? Skutecznie, klient mówi do nas: mamy powiedział co chcemy, i teraz wiem, co mamy. "Więc będziemy zabrakło pieniędzy, zanim umrzesz?"

You wtedy myśleć o wzrost inwestycji, cen mieszkań inflacji ogólnej inflacji, w jakim wieku klientów żyć? Czy klient chce darem dla dzieci, aby zmniejszyć wszelkie Dziedziczenie zobowiązań podatkowych?

If tak, to ile i kiedy?

Can sobie wyobrazić, bez względu na swoje dobre matematyki, starając się to zrobić na odwrocie pedałem pakiet? Tak więc korzystanie z solidnego zaawansowane oprogramowanie programu jest nie tylko ważne, nie jest to absolutnie vital.

As zdarza, działa obecnie mogą sobie pozwolić na Judy wcześnie na emeryturę, nawet jeśli planują spędzić £ 20 - £ 25.000 rocznie na wakacji i podróży. Są one teraz bardzo zadowolony z zaufania klientów do podjęcia plunge.

Would oni to zrobić bez pomiarów kopię zapasową?

It Warto również zauważyć, że jesteśmy członkami Wydziału Planowania Finansowego. Organ ten zaleca finansowego Planner prace pewien sposób, aby zapewnić najlepsze praktyki i zaleca używanie prognoz. Ale tylko ok. 2000 do 75000 lub więcej doradców w Wielkiej Brytanii należą do IFP.

Prescription bez rozpoznania anyone? Nie, ani us.

Key Considerations:

If otrzymasz doradztwo finansowe z doradcą, czy używają oni pieniężne Prognozy? Jeśli nie, poproś ich, dlaczego?

And jeśli nigdy wcześniej nie korzystali z pracy z doradcą, który używa prognoz przepływów pieniężnych może być mile zaskoczony, kiedy nie ...