Jasny i teraźniejszość Mind - Medytacja i Flow

Copyright (c) 2009 Willie Horton

Most ludzi prowadzić normalne życie. Te życia są, ogólnie mówiąc, powtarzające się - jeżeli coś spektakularnego rzadko się zdarza. Oczywiście, do normalnego życia jest znakami interpunkcyjnymi przez spektakularny - wchodzących w miłości, małżeństwa, urodzenia dziecka, w nieparzyste specjalnego urlopu. Ale, ogólnie rzecz biorąc, normalne życie tyrać along.

Research mówi nam, że co najmniej 96% z nas są normalne i że normalni ludzie rzadko są naprawdę zaangażowanych lub uprzejmy na to, co oni robią w tu i teraz - badań szacuje się, że normalna osoba jest tylko 1% zaangażowanych. Innymi słowy, normalna osoba ma tylko 1% obecny tylko w miejscu i czasie mamy - tu i teraz. Jeśli wziąć pod uwagę ustalenia z fizyki kwantowej, że wszechświat działa na podstawie wymiany energii - energii, która jest uniwersalnym odpowiada naszym wkładu energii - jest to mały cud, że spektakularny jest rzadkim zjawiskiem w normalnym życiu. Mimo wszystko, powszechne energii będzie trudno wypowiedzenia, jeżeli jedna inwestuje tylko 1% energii w obecnym moment.

The te same badania wskazują, że normalni ludzie rzadko doświadczenia "maksymalną wydajność" - to spektakularne, że mówił o chwilę temu. Jednakże wiemy też, że możemy poznać maksymalną wydajność szczytową lub doświadczenie jeśli bardziej zaangażowani lub bardziej uważny w obecnej chwili. Widzisz, szczyt jest szczytem doświadczenia, ponieważ jest to out-of-the-zwykłym że Grabs więcej niż 1% naszej uwagi - nieprawidłowe kwoty naszej uwagi. Po naszej uwagi jest to, że zaangażowane części naszego mózgu, które są nieaktywne inaczej się bardzo aktywowane. Działa również na odwrót. Jeśli świadomie zwrócenia większej uwagi na obecnej chwili, jeśli celowo bardziej zaangażowane w tu i teraz, te same części naszego mózgu stają się bardzo aktywne i, w rezultacie naszego własnego wyboru, doświadczymy szczytowej chwili. Albo, mówiąc w kategoriach University of Chicago, doświadczamy "przepływu".

When jesteśmy przepływu, powszechnych przepływów energii z nami. Ponieważ jesteśmy wyjątkowo do chwili obecnej, uniwersalnej energii ogłoszeń i daje nam nieprawidłowe powrotu na naszej inwestycji. Życie płynie - to wydaje się właściwą osobę we właściwym miejscu we właściwym czasie. Co się stało, musimy po prostu wchodzą na swoje miejsce. Mamy potknie całej możliwości nas w dobrym kierunku. Carl Jung miałoby zwane że synchronicity. A fizyka kwantowa to wyjaśnić w kategoriach uniwersalnych energii zdolność do reagowania na naszych intentions.

Many z nas doświadczyło tego typu "flow" - w pewnym momencie w jej życiu wiele się naturalnie. Jednak, im bardziej obciążone stajemy się przez trosk życia codziennego, tym mniej prawdopodobne, mamy doświadczenie przepływu. Wtedy wielu z moich klientów spotkać mnie po raz pierwszy. Oni albo znajdują się na rozdrożu w swoich zawodowej lub życiu osobistym i pragnąć, że "przepływu", że mogą one mieć doświadczenie raz lub natury wie, że jest "tam".

In fakt, przepływ jest "tam" - to w . Flow jest znaleźć uspokajający własnych myśli. Badania mówi nam, że ma umysł normalnego 50000 losowej myśli - większość z nich bezużyteczny - każdego dnia. Że hałas w głowie rozprasza nas, nas od chwili, blokuje nasze pragnienie, aby być bardziej obecni i koncentruje się bardziej efektywne i "włączony" w tu i teraz. W wyniku przepływu nie przepływu! Mamy utknąć w koleina, że jest powtarzalny normalnego życia - gdzie przepływ jest już doświadczonym, gdzie staje się ziemskiego życia i routine.

To ponowne doświadczenie przepływu, masz do wewnętrznej podróży, która obejmuje wyłączanie że bezużyteczne distractive hałasu. To tak proste, jak i wyzwanie jak! Ponieważ nasze myśli będą zawsze z nami, musimy nauczyć się pozwolić im przekazać, musimy dowiedzieć się, jak nie dać im energii. W ten sposób zaczynamy nauczyć się inwestować nieprawidłowe kwoty energii w obecnej chwili. W ten sposób będziemy je uaktywnić inny nieaktywnych obszarów naszego mózgu, a po raz kolejny, doświadczenie flow.

How nie jeden wyłączyć że nieustanne wewnętrzne szczebiotać? Ja daję moim klientom różnorodnych "narzędzi psychicznego" - ale to, że najbardziej skuteczna jest medytacja. Medytacja jest jak wielo-Power Tool - daje Ci możliwość ignorować psychicznego hałasu całkowicie i nie tylko wejść w przepływu podczas medytacji - ale umożliwia, że jasne i obecny stan umysłu się domyślnego stanu umysłu, jak przejść przez swoje normalny dzień. W ten sposób, twój normalny dzień staje się nieprawidłowe, twój codzienności staje się bardzo ordinary.

Many ludzi medytować - a dla wielu, to cenne drobną różnicą w ich życiu. Ale medytacja, praktykował w celu dyscyplinowanie umysłu, aby zwracać uwagę na tu i teraz, doprowadzi was do przepływu, zmieni swoje życie - poza recognition.

But być w żadnym złudzeniem. Medytacja jest życie podróż wymagające dyscypliny i zaangażowania na dobę. Jednakże, dla inwestycji o kilka minut w każdym dwadzieścia cztery godziny, zwroty są warte więcej niż dobrze it.