Niebezpieczeństwem uznania

Copyright (c) 2009 Willie Horton

We wszyscy mają możliwość uznania - ktoś już wie, trudnej sytuacji, kiedy widzimy jeden, szansa, że rzucający się na nas w obliczu lub problem, który wymaga naszej uwagi. Jednakże, nasza zdolność do uznania psychologicznych jest tak dużo przekleństwem, ponieważ jest to błogosławieństwo. Podejmujemy w surowych danych poprzez nasze ciała pięciu zmysłów - psycholog to termin ten "oddolne" danych - w procesie poznania. W tym momencie dane, sam w sobie nie ma sensu - musimy je interpretować. Odbywa się to poprzez dodanie naszego "przechowywane wiedzy" lub "z góry w dół informacji" do surowych danych, a w ten sposób, sens tego, co się dzieje. Jest to proces ponownego cognition.

As mówiłem, proces ten pozwala nam zrozumieć sens w chwili obecnej. Czy? Duży problem z naszym przechowywane wiedzy górę lub w dół informacji polega na tym, że ogólnie rzecz biorąc, jest to dziesięcioleci nieaktualne. Zazwyczaj rozpoczęcia przechowywania kluczowych elementów tej "wiedzy" między 12 a 18 miesięcy - gdy stworzymy "schematy" (lub pigeonholes), do którego pasuje więc coś podobnego, że mogą napotkać w późniejszym życiu. Z ewolucyjnego punktu widzenia, to była dla nas ogromną zaletę - nie trzeba tracić cennego naszą uwagę na rutynowe dzień stuff - uwagę, że musieliśmy uważać na następny Man-Eating tygrysa, które mogłyby pochłaniać nas !

But wynik jest taki, że we współczesnym dzień, będziemy płacić niewiele lub nie uwagi na to, co nasze zmysły są rzeczywiście nam w obecnej chwili - wolimy, automatycznie i podświadomie oczywiście, żeby nasze góry w dół informacje sensu tego, co zbliżający się do nas. Oraz, w procesie, czynimy bzdury w obecnej chwili i reagować accordingly.

Somewhere między 12 a 25 lat (dorastania), to ogólnie biorąc zatrzymać w górę w dół nowych informacji. To ma drastyczne skutki dla reszty naszego życia, ponieważ na resztę naszego życia, żyjemy w świecie iluzji pozorować - stworzymy naszym zdaniem jest to, co się dzieje w oparciu o nieaktualne informacje. W rezultacie, tak zwanych "normalnych" ludzi nigdy naprawdę doceniam to, co jest rzeczywiście dzieje - wszystko jest "przefiltrowane" przez ich przechowywane wiedzy - a także, w wyniku ich reakcji na to, co ich zdaniem się dzieje. I, jak i wiem, że reaguje na ogół spraw gorsza, nie better.

Quick przykład. Ktoś w pracy prosi o coś. Ze względu na sposób automatycznie szufladkować ludzi, będziesz musiał składać się zdanie, czy chcesz lub nie lubić osobę, która w sposób prosząc ciągu czterech minut spotkania nich po raz pierwszy. Powiedz, na przykład, że przypomina o swoim bratowa (i hate swój bratowa bo przypomina o kogoś, kto jest w szkole napastowane trzydzieści lat temu). Ponadto, co już zostało poproszone o coś zrobić, to myślisz, że ci się nie podoba ten - być może, na przykład, mają zawiesić się o oddanie niektóre dane dotyczące sprzedaży, ponieważ, kiedy były małe, twój ojciec dał Ciebie żalu nad tym, jak straszne swoje znaki matematyczne były (są wszystkie prawdziwe historie klienta, w drodze).

So, ktoś, kto nie tylko może być osoba najpiękniejszych na świecie, ale które mogą mieć duży wpływ na swoją karierę i na Twoje życie, prosi o to prostym zadaniem - i warczenie na nich w zamian. Jest to automatyczna reakcja. Wniosek jest danych surowych - ale po dokonaniu nonsens tego wniosku w oparciu o obciążenie poza dnia pojęć, które są przechowywane głęboko w Twojej podświadomości. I to proces recognition.

And to, co dostaje normalną dorosłych w kłopoty. Konflikt pojawia się w pracy iw domu - nie z powodu tego, co rzeczywiście się dzieje, ale z powodu tego, co ludzie myślą, jest normalnym toku. Ale, co gorsza, niż realne możliwości nieodebranych, ponieważ nigdy nie dostrzeżone w pierwszej kolejności. Możliwość może być rzucający się w twarz i, ze względu na górę w dół danych, to nie uznają go za to, co naprawdę is.

Normal ludzie potrzebują, aby zatrzymać i rozpocząć rozpoznawanie cognizing całego ponownie. Dlatego tak wielu ludzi biznesu i sportu medytować - to pozwala im zatrzymać i rozpocząć rozpoznawanie doświadcza tego, co faktycznie jest i naprawdę się dzieje, za pomocą swoich pięciu zmysłów, w chwili obecnej. Watch your telewizory - wszyscy wielcy ludzie sportu "medytować" przed pole kopać lub tee strzału, przed kara lub służyć w tenisa. I medytacji było wystarczająco dobre dla kogoś jak prolifically sukcesy w pracy, jak również to Thomas Edison, to wystarczająco dobre dla mnie. Start zwracając uwagi na to, co pięciu zmysłów są rzeczywiście telling you. Przystanek analizowania, sądząc, dodając swój górę dół nieaktualne informacje. Czy to poprzez jakąś formę medytacji formalne albo po prostu "postojów zapach róż" - przerwać błędne koło normalnej powtarzalne zachowania normalne, że uznanie automatycznie produces.