W Morgan Silver Dollar

Niezależnie od tego, czy nowe lub do zbierania monet jest łasy kolekcjoner monet, jesteś prawdopodobnie bardzo zaznajomiony z Morgan Silver Dollar Coin. W Morgan jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych w srebro Dolar monet antycznych i kolekcjonerów zarówno amatorskie lub zawodowe kolekcjonerów. W Morgan było bite od kilku lat sięgających od 1878 do 1904 i ponownie w roku 1921. Nazwa medalu pochodzi od talentu za projekt, który wszedł z George T. Morgan. Morgan zaprojektowane obu stronach tej fantastycznej medalu. W Morgan srebro Dolar składa się z zawartością srebra 0,7734 troy uncje srebra i cząstki ,900 na monety.

Design o Morgan Silver Dollar Coin

The przed Morgan Silver Dolar moneta ma głowę Lady Liberty stoi z lewej strony jej włosy płynące w dół i jego części wstrzymany przez LIBERTY pałąk. Morgan's monogramu znajduje się w pobliżu jej szyi. W górnej części przedniej ma PLURIBUS E UNUM i dolnej ma daty. Odwrotną stroną medalu jest orzeł z jego skrzydła rozpostarte i jego pazur gospodarstwa strzałki w lewo, natomiast po prawej stronie jest gospodarstwo oddziałów. A laurowy wieniec wokół dolnej części orzeł podczas In God We Trust jest ponad ptaka. Orzeł ma się głowę w prawo (w lewo na monety). W górnej części tej stroikowy krawędzi monety ma STANY ZJEDNOCZONE podczas jednego dolara jest napis na dole.

History z Znani Morgan Silver Dollar Coin

In późnych 1850s, Nevada doświadczenie jednego z największych srebro strajków w historii, który doprowadził do ceny srebra drastycznie w dół. W drodze do poprawy gospodarki, Bland-Allison Act został uchwalony przez Kongres, aby uzyskać Departamentu Skarbu kupować duże ilości srebra i uczynić je na monety. Zdecydowali, jeśli one były w drodze do monet, mogą one także być srebro dolarów te były monety, które były najbardziej potrzebne w obiegu. W Morgan dolarów po raz pierwszy bite, były wykorzystywane do celów komercyjnych w Ameryce. Chociaż dolar wynosił około Handlu w tym czasie był on stosowany w handlu Orientu więc bicia z Morgan Dolar kontynuował aż do 1904, kiedy był na tyle duże, dostaw, ale brak srebro w sztabach. W 1921 r. bicia z Morgan Silver Dollar Coin wznowione ponieważ Pittman Ustawa wymaga więcej monet. Jednak w tym samym roku Pokoju współobywatelach dolar zastąpił Morgan. W wielu 1970s Morgan Silver dolary, które były bite w Carson City znaleziono i sprzedawane do publicznej wiadomości przez rząd, które mają być używane jako przedmioty kolekcjonerskie.

Morgan Silver Dollar mennice

<p /> W Morgan Silver Dollar Coin było bite w San Francisco, Nowy Orlean, Filadelfii, Denver i Carson City. Na znak mennicy znajduje się na odwrotnej stronie monety pod orzeł ogon piór i między D & O w DOLLAR. Inicjały są CC dla Carson City, D Denver, S dla San Francisco, o do Nowego Orleanu i znak mennicy w Filadelfii.