The American Buffalo Gold Coin

Cenny Coin

The American Buffalo Gold Coin jest 24-karat złota moneta zwaną też złote monety bawole. Chociaż ta złota moneta jest oparte na słynnym Indian Head niklu z amerykańskim Bison na odwrocie monety, to pogrubienie American Buffalo Gold Coin został po raz pierwszy wprowadzony do sprzedaży w 2006 r., co czyni go pierwszym medalu coraz być bite publicznych za pomocą 24-karat czystego złota. Po pierwsze monety wyszła w 2006 r., dowód monety wyceniono na 800 dolarów. Dziś złoto bawole ma wartości nominalnej 50 dolarów. Prezydencki 1 dolar Coin Act z 2005 roku był odpowiedzialny za produkcję tego medalu przez wymagające monety być o wartości nominalnej 50 dolarów i treści jedna uncja z 24-karat złota. Nie było tylko 300.000 złote monety bite bawole, co czyni je prawdziwym Collector's skarb.

Design "American Buffalo Gold Coin

The American Buffalo Gold Coin dostał jej design z oryginalnym Indian Head nikiel, który został zaprojektowany przez Jamesa Earl Fraser w 1913 roku. Jedyne zmiany dokonane w oryginalnym niklu miały zmniejszyć niektóre z kopca brudu to poniżej bawole nogi na odwrotnej stronie medalu. Projekt indyjski Szef nikiel jest uważane za jeden z najlepszych wzorów coraz być użyta na jakiejkolwiek US monet.

The przed moneta ma Native American stoi prawo pióro w głowie. Słowo WOLNOŚĆ jest na prawej górnej części monety i data jest na lewym dolnym prawie spoczywała na jego ramieniu. Fraser miał trzech różnych mężczyzn-Chief Big Tree, główny Iron Gazy i Dyrektor Dwa Księżyce-stanowić dla niego natomiast monety został zaprojektowany. Fraser wziął pewnych cech wszystkich trzech do projektowania. Odwrotną stroną medalu jest American Bison.

Legion ma to, że Bison od Central Park Zoo w Nowym Jorku i był o nazwie Black Diamond. Kolejna historia z udziałem Bison że Fraser musiała być ktoś odciągnąć zwierzę tak mógł czerpać wzorów w sytuacji, starając się osiągnąć, a nie o bison rzucający na niego. Był ekstremalnych popularność i wartość pierwotnej Indian Head nikiel, który przekazał go dla amerykańskiej Buffalo Gold Coin taki świetny pomysł.

Differences między Nikiel i Fifty Dollar Piece

<p /> Podobieństwa między Indian Head niklu i American Buffalo Gold Coin przyczyniły się do tego kawałka pięćdziesiąt Dolar jeszcze bardziej popularne. Istnieją jednak pewne różnice w dwóch wzorów. W niklu ma słowa piętnaście groszy na spodzie odwrocie natomiast pięćdziesiąt Dolar kawałek brzmi $ 50 1 oz. ,9999 Złota. Słynne słowa, które zostały na złote monety od 1908, In God We Trust, znajdują się na odwrotnej stronie złotych monet poniżej i na lewo od głowy bawole.