Zbiory Stare srebro Dolary

W hobby zbierania starego srebra dolarów jest, że odwołania do wielu ludzi, ale jedna rzecz, o których warto pamiętać jest odwołanie starych monet jest często fakt, że może być kilka wzorów z bicia nawet jednego roku. Różnica w tych starych wzorów monet ma na początku praktyki, która była zatrudniona ręcznego grawerowania każdy umiera co kolektora znajdzie ponad kilkadziesiąt odmian, dla wszystkich terminach między 1795 - 1803. Te przykłady wczesnych monet, które zostały dotknięte przez Stany Zjednoczone Mint zawierają pewną aurę o ich konstrukcję, która dokonała tych starych srebro dolarów odwołanie do kolekcjonerów.

The grosza jest tylko inne nazwy, które było bite co roku od jej początków w pierwszych dziesięć lat mięty produkcji. Ponieważ nie było kontynuacją badania na dolary, prezydent Thomas Jefferson wstrzymała produkcję tych starych srebro dolarów. W dolarów następnie zostały zastąpione przez nieco cięższe hiszpański 8 Reale i USA monety zostały wysłane na Karaiby, gdzie były następnie powrócił do USA i recoined nieodpłatnie do dodatkowych dolarów z eksportera biorąc posiadania żadnej różnicy w zawartości srebra . Proces ten zapewniają, że nie byłoby obiegu dolarów w Stanach Zjednoczonych, ale te stare srebro dolarów byłaby eksportowana za granicą, podczas gdy stare zagraniczne pieniądze pozostaną w obiegu w Stanach Zjednoczonych. Proces ten został nazwany Gresham's Law.

This sam proces został wykorzystany przez pewien czas od początku 20 wieku. Wszelkie monety zawarte zbyt dużo metali szlachetnych został stopiony w dół, a następnie sprzedawane jako kruszców natomiast monety, które były zbyt lekkie były wywożone do innych krajów, gdzie były wymieniane na cięższe wagi monet. Trudności w utrzymaniu równowagi tych dwóch procesów, co doprowadziło do zaprzestania bicia monety złote w trakcie 1930s i 1940s ze srebra po samym drogę w końcu lat 1960 i na początku 1970s.

Today stare srebro dolarów mają większe znaczenie dla kolekcjonerów niż były one w przeszłości. Choć nie mogą one posiadać wartość jako prawny środek płatniczy w wielu przypadkach są one warte dużo do kolekcjonerów i inwestorów. Stara moneta ma większą wartość, gdy jest mniej powszechne, bo kolekcjonerzy są skłonni płacić więcej za monety te są trudne do uzyskania. Podobnie inwestorzy są skłonni, aby przejść do większej długości sprzedać swoje zbiory do kolekcjonerów. Tym trudniej jest zlokalizować starą srebrną monetę Dolar bardziej będziesz musiał zapłacić jako kolekcjoner i więcej inwestor zysku z transakcji.

<p /> Monety kolekcjonerskie wybrać, aby dodać do swoich zbiorów są zazwyczaj z powodu pewnych wzorów, że odwołanie się do nich lub rysunek, który został bite w ograniczonych ilościach. Podobnie jak wszelkie inne monety można również znaleźć kilka monet, które zostały nieprawidłowo i uderzył one również odwołanie się do więcej niż kolekcjonerów monet, który został idealnie uderzył, kiedy została ona bite.