W Morgan Silver Dollar

W Morgan Silver Dollar jest specjalnym monety wprowadzone w Stanach Zjednoczonych w związku z Bland-Allison Act of 1878. Późnych 1850s przyniósł jeden z największych strajków srebro coraz być postrzegana w Nevadzie: w Comstock Lode. Ta zdewastowane ceny srebra wszędzie. W Bland-Allison Act został zainicjowany przez Kongres, aby uzyskać Departamentu Skarbu kupować duże ilości srebra i to dokonane w monety. Odpowiedź była do nich srebro dolarów.

Morgan Silver Dollar Design

Morgan dolary mieć specjalny projekt, że zaistniały dzięki talent Jerzego T. Morgan. Morgan wcześniej uczniem w jego Wyon w Królewskiej Mennicy w Londynie. Następnie korzystają stanowiska pomocy grawera. Morgan Silver Dolary są często określane jako szef Liberty Dollars, ponieważ ich projektowania. Przedniej części monety ma głowę Lady Liberty wygrawerowanym na jej datę na dole i E PLURIBU UNUM na górę. Siedem gwiazd są po lewej stronie monety i sześciu po prawej. Na odwrotnej stronie Morgan ma skrzydła orła z jego rozprzestrzenianiu się i strzałki w lewo pazur i laurowych oddział w prawo. A wieniec encircles dolnej połowie orzeł i jednego dolara jest w dolnej części monety. STANY ZJEDNOCZONE jest w górnej części z Morgan dolara.

Characteristics o Morgan Silver Dollar

Morgan Srebro dolary zostały wykonane między 1878 i 1921 i przyczyniły się do trwałego wrażenie ze społeczeństwem i kolekcjonerów. Byli uderzył w kilka mennic w tym Nowy Orlean, Filadelfia, Carson City i San Francisco. Pomimo tego, że bite w Filadelfii nie będą miały znak mennicy, inne Morgan Silver dolary będą mieli wyznaczone początkowego (O w Nowym Orleanie, na CC Carson City i S dla San Francisco) znajduje się na odwrocie monety prawo poniżej wieniec. W Morgan Silver Dollar ma waga 26,73 grama o średnicy 38,1 MMS. Są wykonane ze srebra treści 0,7735.

Varieties o Morgan Silver Dollar

<p /> Choć Morgan Silver Dolary są wyjątkowe i szczególne wystarczy aby świat interesuje ich ponad wieku, ale także poszukiwane na wiele odmian, że poszedł do ich projektowania i rozwoju . Niektóre z monet ma prawie jak lustro wygląd zarówno z przodu i wstecznego, natomiast inne mają bardziej ciężkie matowy wygląd. Większość z Morgans z tych cech były bite w San Francisco przed 1883 i mają wyższą wartość niż regularne monety o tej samej wartości i klasy. Niektóre z Morgan dolarów ma powierzchnię odbijającą światło, ale nie są dublowane i określane są jako Prooflike monet. Są to także warte więcej pieniędzy. Kolektory szukasz wyższe wyceniane Morgans ogólnie zbierać te bite w Carson City, ponieważ istnieją mniej i oni symbolizują starych zachód, dając im wartości historycznej.