Zadanie befor Charles Ojo

After ostatniej fazie konsolidacji bankowości została zawarta pod koniec 2005 r., gubernator Centralnego Banku Nigerii, Chukwuma Soludo Zapewniamy Nigerians, że mogą się stać na utrzymanie ich pieniądze w każdym z 25 banków, które powstały po konsolidacji i iść spać z obu oczu zamykać. Odnowiona zaufanie banków zwiększone zainteresowanie obywateli rozwiniętych banków i wiary w system bankowy w odróżnieniu od epoki zagrożenia, że po charakteryzują się industry.

But w 11 czerwiec 2007, trema, gdy zeslal kolce deponentów i inwestorów wiadomości, że Centralna Bank miał rozpuszczone zarządu Spring Bank plc przyszedł in Bank Centralny w piśmie z dnia 5 czerwca przyznał, że bank był w grobie situation.

In oświadczenie, w CBN dał powody do rozpuszczania zarządu jako € ~ negatywne shareholdersâ € ™ funduszu przeciwieństwie do wymogów ostrożnościowych przewidzianych w CBN zgodnie z przepisami banki i inne instytucje finansowe Akt 1991 r., oraz ustawy CBN 1991 r. jako amendedâ € ™.

A Kilka dni później, niegdysiejszą prezes banku Rev Segun Agbetuyi w otwartym piśmie z dnia 11 czerwca opublikowane w głównych gazetach Nigerii skazany na CBN nadzoru bankowego jednostki współudziału w pomocy nadużyć w banku. Oskarżeń i licznik oskarżeń zwilżoną zaufanie i zapewnić, że banka € ™ s nosedived profil i ustawić go na potrzebę zbawienia. Jeśli nie, być może mógłby Nigerians czekamy na pierwsze likwidacji mniej niż 2 lata po consolidation.

Hope została jednak podniesiona w 2008 r., gdy Bank PHB oferowanych do zakupu większości udziałów w banku, którego akcja miała stać się obciążeniem dla portfela investorsâ € ™ przystanią nie w zysku lub zgłoszone wszelkie dywidendy. Akcjonariusze zatwierdził ofertę przejęcia i został zamknięty. Odtworzonego pokładzie został zatwierdzony przez CBN późno grudnia 2008 i Charles Ojo dyrektor zarządzający w Banku PHB za Abudży operacji został mianowany nowym dyrektorem zarządzającym banku Wiosny. Dla banku, który został rocked różne kontrowersje (w tym konsolidacji banku, który został objawiony nam być niejednoznaczny i duży nieściągalnych długów portfel) na zadania dla nowego dyrektora naczelnego jest trudne one.

The powodów Arena € ™ t fetched daleko;

The wizerunek banku został przeciągnięty w błocie w szczególności przez bardzo sposób nagły, w którym zarząd został rozwiązany, a kolejne znaki z niegdysiejszą przewodniczącego i innych źródeł, iż bank był w stanie Przepraszamy finansowych, pozostawia wiele do życzenia z nowych management.

As wszystkie okoliczne zostały kwestie były reeled obecnie, to wszystko wydawało się jak pranie brudnej bielizny swój publicznych opuszczeniem banku z obrazem do borykać się z kryzysem. Wiosny stał się synonimem banku nadużyć i przypomniał Nigerians że couldnâ € ™ t rzeczywiście być pewni o nowym € ~ â € ™ megaâ banki. Pride był daleko w następstwie kryzysu, że widział jego cena akcji pion i deponentów scrambling wycofania deposits.

More tak, wrangling wewnętrznych i nieuczciwy insider działalność miała zachowywał banka € ™ s finansów w negatywnych konsekwencji zysk pozostał złudzenie .

All tych Bez względu na sytuację w banku Wiosna isnâ € ™ t niemożliwym jeden. To tylko pokazuje, zadanie przed nowym dyrektorem zarządzającym â € "Charles Ojo.

The nowych MD, bardziej niż cokolwiek innego, musi przywrócić zaufanie interesariuszy (zwłaszcza deponentów) w banku. Jeśli zaufanie banku jest wciąż brakuje Bank PHB może również kiss tej nowej nabycia pożegnanie. Prezesa Banku Światowego Robert Zoellick był cytowany jako ostrzeżenie, że przywrócenie zaufania do systemu bankowego była ważniejsza niż stymulowanie wzrostu gospodarczego poprzez obniżanie podatków i wzrost wydatków w następstwie światowego kryzysu finansowego. Jeżeli nadal brak jest pewności, staje się trudne na wiosnę bank źródło kapitału potrzebnego do wykonywania działalności albo z deponentów lub kapitałowych. Nowy Dyrektor Zarządzający w związku z tym musi poprawić na marki banku. Holistyczne podejście należy przyjąć w próbując osiągnąć ten zadanie zwiększenie marki banku. Oprócz dobrego public relations, które bank realizuje się energicznie (ma wystarczająco dużo doświadczenia z jego macierzystego banku Bank PHB) bank musi zacząć realizować swoje obietnice doskonałą obsługę klienta, najwyższej klasy technologii, wiarygodnych i aktualnych usług itp. wszystkie te gdy zbliżył razem mogą pomóc pochwalić profil i rozumienia bank.

As z pasją o śmiesz w poszukiwaniu wody, pan Charles Ojo musi dążyć do odwrócenia z banka € ™ s zasobów ludzkich w celu dopasowania do wymagań i popyt todayâ € ™ s bankowości krajobrazu. Musi zbudować zespół doskonałych, doświadczonych, zaangażowanych i zdolnych ludzi, którzy będą prowadzić innych, aby osiągnąć rezultaty w banka € ™ s cele i aspiracje. W erze w sentymentalny podejście do pracy, muszą być wykonane z dala poprzez ciągłe szkolenia i poprawy warunków pracy. Morale musi być wzmocniony w celu zapewnienia, że pracownicy nosić banka € ™ s tożsamości i dumy z poczucia zaangażowania i ownership.

Finally, Wierzę, że bank musi wrócić do rentowności jak najszybciej. Wszystkie te na pewno nie będzie się tak łatwe, jak wymienione w coraz konkurencyjnego sektora bankowego, ale z wielkim zapałem i zespół Spring bank rzeczywiście wraca i wywiązać się ze swojego name.