The Race na korzystnych warunkach

Apart od giełdzie i Severing międzynarodowych linii kredytowych do nigeryjskich banków, analitycy nadal utrzymują, że naród jest jeszcze odczuwać skąpić na światowym rynku finansowym Meltdown. Ale część Nigerii, która jest zdecydowanie był narażony na ten finansowych Meltdown jest rząd federalny dochodu jako zdolność generowania dochodów zostało znacznie zmniejszone ze względu na zmniejszające się ceny ropy naftowej â € "spadek na zmniejszony popyt na ropę. Dla kraju, który sprzedał baryłkę ropy do 140 dolarów za kilka miesięcy temu i teraz rozpaczliwie poszukuje nabywców na blisko 45 dolarów, globalny kryzys finansowy couldnâ € ™ t być closer.

The zrodziłoby problemy, które jednak jest znacznie większą wagę niż w jaki sposób dużo sprzedajemy lub marka z baryłkę ropy naftowej. Ma narażone niezdolność kolejnych rządów w Nigerii do dywersyfikacji gospodarki Nigerii, raz tętniącymi gospodarki rolnej, z mono produkt, olej na utrzymaniu gospodarki, że obecnie is.

Currently, Nigeria generuje 80% swoich dochodów z eksportu ropy naftowej i około 90% jej oddanie walutowych kraju zawsze w miłosierdzie wahań cen ropy naftowej. W nigeryjskiej gospodarki ponownie cykli dół ze spadkiem cen ropy naftowej, na potrzeby utworzenia więcej opcji dla gospodarki przychodzi do przodu z rządem potrzebują więcej dochodów, więcej pracy dla jej obywateli i lepiej infrastructure.

Reviving rzeczywistego sektora w gospodarce, zwłaszcza w sektorze wytwórczym, który służy jako bazy przemysłowej w gospodarce oraz wspieranie prywatnej przedsiębiorczości pozostaje gotowa alternatywę dla wszelkie próby dywersyfikacji gospodarki poza eksporterami ropy naftowej. Bez poparcia statystycznych jest oczywiste, że realny wzrost w sektorze Nigerii została na negatywne w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci. Duże, małe i średnie branże wiatr się prawie codziennie. Nowi uczestnicy zawsze trudno przetrwać i zamknąć drzwi tak szybko, jak one otwarte them.

Various argumenty pojawiły się co do tego, kto ponosi winy w tym biednym wykazujące, że dokonała Nigeria dumpingu ziemi dla wszystkich rodzajów towarów zagranicznych. Wiele chciałby wesprzeć â € ~ Jak banki mogą być uznającej miliardy naira zysku, gdy rzeczywiste strony gospodarki jest w śpiączkowy? Â € ™ argumentu, wprowadzając winy w otoczeniu banków. Roszczenie to, że wysokie stopy uniemożliwiają dla przedsiębiorstw do taniego źródła funduszy z których można uruchomić ich działalności. Dyrektor naczelny z farbą Manufacturing Company raz potwierdziła tej informacji w trakcie jego companyâ € ™ s odzysku fazy że każdy przemysł, który musi pozostać wsparcie płynności finansowej powinien wyglądać od banków, jeśli chodzi o poszukiwanie finansowania w Nigeria.

The potrzeba korzystnych stawek ma Dlatego zawsze, był źródłem niepokoju, gdyż Nigeriaâ € ™ s bogactwo ropy nie był w stanie ciągnąć gospodarki do raju i rząd pozostał nieprzyjazny dla przedsiębiorczości. Więc nadzoru finansowego reprezentujących rząd uważa za celowe, aby zawsze poszukują sposobów instalacji systemu niższe, bardziej przyjaznego stawki jeśli Nigerii muszą ponownie poczuć gospodarczej prosperity.

Since obecnego CBN wojewoda Chukwuma Soludo weszła w biurze w maju 2004 roku nie ukryte jego przekonania, że niższe stopy inflacji mogą odegrać ogromną część, jeżeli banki muszą zacząć udzielać bardziej rozsądnych cenach. Stopa inflacji jest stopa wzrostu cen towarów i usług. Jeśli inflacja jest wysoka zdecydowanie wzrost kosztów operacyjnych wywierają presję na banki do wzrostu stopy also.

Apart ze spirited próba gołowąs inflacji, CBN także reguluje polityki pieniężnej stopy w ofercie pomocy banksâ € ™ zdolność do udzielania pożyczek po niższych stawkach. Polityki pieniężnej jest to tempo, w jakim CBN nadaje się do banków. W MPR jest również za zadanie służyć jako regulacyjnych ocenić wokół innych walut, które zostaną określone. Niższa stawka ta jest lepsze dla banków i lepszego należy do customers.

The bank centralny ma także kilka razy, próbowałem opcji pegging stawki, które banki muszą pożyczał customers. Najczęściej razy tego środka nadal nie jak banki zawsze pożyczył znacznie powyżej ustalonego rates.

But jak wielu bankierów, nie będę także zapisać się na twierdzenie, że wysokie stopy procentowe powinny być uważane za potwora, który spożywany dużych przedsiębiorstw w Nigerii, która w tym Michelin zamkniętych fabryk w Nigeria kilka lat temu. Zdecydowanie nie może być więcej czynników wpływających na przetrwanie przedsiębiorstwa, a nawet działania banków i grozi się możliwość, że nigdy nie stopy wzrostu gospodarczego będzie sprzyjać gospodarczej buoyancy.

Firstly, ogólny stan infrastruktury w Nigerii nie jest w ogóle zachęcanie do przedsiębiorstw. Główny wśród tych deficytów infrastrukturalnych jest blisko inexistence energii elektrycznej w kraju, który ma nadzieję, że jest jedną z 20 największych gospodarek na świecie do 2020 roku. Zasilanie w Nigerii pozostaje tak niewiarygodne przedsiębiorstwa muszą działać na alternatywne zasilanie, w wielu przypadkach generatory, które są kosztowne do utrzymania i zachować uruchomiony. Ten wzrost kosztów działalności banków, których oddziały (mają one ogromną liczbę nich te dni) muszą działać na większości generatorów razy na 24 godzin na dobę. W przedsięwzięć gospodarczych, które są również walkę o przetrwanie i dostarczyć zysków swoim akcjonariuszom, kosztów prowadzenia takich kosztowne operacje muszą być ponoszone przez klientów. Obecnie prowadzone są operacje bankowe na zaawansowanych technologicznie urządzeń niektóre z nich muszą być przechowywane w operacji zawsze zwiększenie popytu power.

Security jest również duże zainteresowanie. Dla banków, które są w biznesie przepływ pieniędzy, nie mogą pozwolić sobie na kompromis bezpieczeństwa. Banki inwestują ogromne sumy w zamawianiu amoured przewoźników dla ruchomych środków pieniężnych w obliczu rosnącej niepewności. Zbrojnych ataków na rozbój załadowany furgonetki są również szalonej występowania szczególnie w regionie Delty Nigru. Tyle także przejść do kosztów ubezpieczenia ze względu na zmienność na environment.

These dwa główne czynniki, w połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak stopa inflacji, która pomimo ciągłych wysiłkach na rzecz zmniejszenia go do jednej cyfry jest wciąż na wysokim poziomie. Dane liczbowe z Krajowego Biura Statystyki pokazują, że ceny żywności paliwowego jest ogólny wzrost inflacji. To niestrzeżony wzrost kosztów towarów i usług, zwłaszcza produktów żywnościowych i jej odzew w kosztach utrzymania negatywny wpływ na zdolność banków do redukcji stóp procentowych, która jest ich głównym źródłem dochodów rachunkowości do 80% dochodów podejmowania bankowych operacji w Nigerii bardzo drogie i pozostawienia stóp procentowych, ale nigdzie w odstręczające levels.

I nie powinny zapominać również zauważyć, jak stwierdził pierwszej dyrektor zarządzający banku, że ryzyko kredytowe jest obecnie odgrywa kluczową rolę w określaniu tego, co ocenić banki pożyczają do perspektywy. Według niego, oprocentowanie jest odzwierciedleniem ryzyka występującego w działalności gospodarczej. Więc kiedy bank uważa, że przedsięwzięcie posiada więcej niż zwykle ryzyko, oprocentowanie będzie musiała obejmować go. W takim środowisku biznesowym, jak oferowane przez Nigerii, naturalne ryzyko związane z każdym przedsięwzięciem ponad dwukrotnie. Mały cud, że 26% przemysłu pożyczki nie jest performing.

After spotkanie z zainteresowanymi stronami, w tym wszystkich prezesów banków o 3 tygodnie temu, CBN podjęła szereg działań, aby spróbować gołowąs z nieuzasadnionych stopy procentowej w celu stymulowanie gospodarki poprzez zwiększenie płynności w systemie. Jednym z tych środków m.in. obniżenie stawki polityki pieniężnej do 8%. Przegląd ten ma na celu zachęcenie banków do pożyczania od CBN i pożyczają klientom lepsze ceny. W ramach fallouts z posiedzenia, które koncentrowały się na stopach, w CBN również ponownie podjąć opcję pegging stóp procentowych. Banki są obecnie nie oczekuje się, aby udzielać na powyżej 22% z sankcji nakreślono zbłąkany dla banków. Jak daleko to osiągnąć w obliczu innych kwestii poruszonych pozostaje kwestia time.