Jak to moja Fico gości obliczany?

In obliczu pogorszenia gospodarki, niedoszły kredytobiorców mają coraz trudne czasy coraz zatwierdzony do domu samochodem i pożyczek. Mimo że cana € ™ t kontroli jak banki ustalają swoje kryteria udzielania pożyczek, w jaki sposób możesz kontrolować swój kredyt gości kształtuje się â € "i pierwszy krok w kierunku poprawy swój wynik, jest poznanie sposobu ita € ™ s calculated.

Your kredytowej gości, o których mowa w Fico gości jest wskazanie swoje zdolności kredytowej; ita € ™ sa proste trzech cyfr, które określają kwotę, jaką mogą pożyczyć i odsetki youâ € ™ ll pay.

FICO ocenę zakresu od 300 do 850, a Zasada jest, tym wyższy Fico gości, tym lepiej swój kredyt zatwierdzenia warunków. Wyższy Fico gości przekłada się na wyższe limity kredytowania i niższe stopy procentowe, tak ita € ™ s pewno dobry pomysł, aby utrzymać Fico gości patrząc jak zdrowe jak possible.

Itâ € ™ s tzw Fico, ponieważ liczba gości jest oparta na receptura opracowana przez Fair Isaac Corporation. Zaczynają patrząc na zestawienie wszystkich rachunków kredytowych, w tym kredyty hipoteczne, pożyczki osobiste i samochód, przechowywania karty i oczywiście karty kredytowe. Uwaga koncentruje się na swojej historii spłaty: Pan utraty wielu płatności lub z opóźnieniem płatności rachunku? Czy masz zaległych długów, które youâ € ™ ve nigdy spłacone?

Generally, wynik powyżej 700 jest uważany za dobry wynik. Aby to osiągnąć, trzeba regularnie, na czas spłaty na wszystkie rachunki; zarządzać co najmniej jedną lub dwie karty kredytowe, zapewniając Ci zachować równowagi niskie; utrzymać wysokie limity kredytowe, tak aby twój dług do ograniczenia proporcji wydaje silne i regularnie kontrolować Fico gości do naprawienia wszelkich nieprawidłowych transakcji, które są recorded.

Your gości obliczana jest poprzez bardzo konkretne formuły, więc o tym pamiętać następnym razem, gdy uznają, zamknięcie konta lub zmniejszenia limitu karty kredytowej:

35% oparta jest przez spłaty historii. 30% jest oparta na łącznej limitów karty kredytowej, w porównaniu do całkowitego salda zadłużenia. 15% opiera się na długości kredytu historia â € "w tym czas, youâ € ™ ve miał każdego konta otwartych, jak i ich działalności na każdym koncie. 10% opiera się na dochodzenie poziomach, tzn.. ilu kont youâ € ™ ve niedawno otwarte lub próbowano otworzyć, w stosunku do łącznej liczby rachunków. 10% jest oparta na różnych użyczenia obiektów jest zarządzana. Jak obsługiwać zadłużenie karty kredytowej odnawialnych, na przykład, jest ważona większym stopniu niż ustalona długu i spłaty systemu, takich jak kredyt.