Kapitalizm i odsetki Na Pakistan Gospodarki, recesja

Â

In ekonomii termin â € ~ recessionâ € ™ â € œThe oznacza zmniejszenie o countryâ € ™ s Produkt Krajowy Brutto (PKB) na co najmniej dwa czwarte lub w normalnych warunkach, jest to okres obniżonej gospodarczej activityâ € .

Capitalism i odsetki oparte systemu finansowego są podstawowymi przyczynami światowych finansowych systematycznie € ™ s awarii. To ma się przekształcić w kryzys gospodarczy. Jeśli nie będzie obsługiwać prawidłowo, jej wyniki mogą być bardziej niekorzystny niż Great Depression. Pakistan był w kryzysie od początku kryzysu finansowego, ale jest zwiększenie jej stawki knots.

Â

Financial kryzysem jest jednym z głównych wyzwań 21 wieku. Jest to nie tylko rozstanie negatywny wpływ na USA, ale kilku krajach bogatych systemów finansowych są również drżenie pod jego wagi. Ekonomia największych światowych tym Pakistanu są na wysokim poziomie ryzyka. Ten kryzys jest także wskazując palcami na kapitalistycznych przedsiębiorstw i banków, które w jakiś sposób są większe, niż wielu countries.

Â

Pakistan była w kryzysie od początku 2007 roku, ale kryzys finansowy wywołał ten kryzys i sytuacja będzie najgorszy. Pakistan jest przejście z decydującą fazę swojego życia. Kryzys w Pakistanie był uruchomiony, gdy były prezydent Pervez Musharraf zawieszone Sądu Najwyższego Chief Justice. Później Lal Masjid zdarzenia, które miały miejsce w całym Pakistanie uaktualniona ogromne napięcie, ponieważ po tym zdarzeniu łańcucha samobójcze ataki rozpoczęły się w kraju, który nie został zakończony w yet.

In dużej części ze względu na paliwo i inne subsydia gospodarczych zobowiązań, Pakistan's deficytu budżetowego do 21 dolarów mld euro jest najwyższa od dziesięciu lat, a deficyt na rachunku obrotów bieżących jest 8,4 procent PKB. W Azji, Pakistan ma najwyższy odsetek, najmniej cenne waluty, ryzykowny i zobowiązań finansowych. W rezultacie, rząd Pakistanu długu uznawany za jednego z najbardziej ryzykowny w world.

Pakistan w walucie, rupia, stracił 20 procent wobec dolara i objętych jest obecnie blisko rekordu lows. W Karachi Stock Exchangeâ € "Pakistan najstarszych i największych zasobów exchangeâ €" stracił 40 procent swojej wartości od kwietnia 2008. Wystarczy sierpniu ubiegłego roku, w KSE położyć podłogi na indeks utrzymać nawet z akcji objętych further.

Pakistan rezerw walutowych mają znacznie spadła z powodu niestabilnej sytuacji politycznej i bezpieczeństwa. W niespełna rok, Pakistan's rezerw walutowych spadł ze wszystkich w czasie z wysokim 14 dolarów mld w listopadzie ubiegłego roku do nieco poniżej 6 miliardów dolarów today.

Pakistan podjęło pożyczkę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w sprawie trudnych warunków do spełnienia kryzysu. Ale kryzysu finansowego będą niekorzystne ze względu na tę pomoc, ponieważ warunki są kierowanie Pakistanie, nie wsparcie finansowe ich sector.

Â

Aid z USA i zagranicznych pieniężnych są jednym z głównych składki na rachunku obrotów bieżących z Pakistanu. Ale po kryzysu finansowego, amerykańska pomoc zatrzymany i zagranicznych przekazów pieniężnych do Pakistanu pokazano także strome decline.

Â

All w bailouts i nationalizations nie są trwałe rozwiązania tego finansowych schrupać. Możliwe, że będziemy się pozbyć tego kryzysu, w kilka miesięcy lub kilka lat, ale znowu przyjść i trafienie gospodarki i wyzwanie dla systemów finansowych na świecie. Mamy do korzeni tego kryzysu. W zasadzie wszystkie systemy finansowe na całym świecie koncentrują się wokół "Kapitalizm" i "interesu", które w jakiś sposób zawsze zaprosić takie duże recesję w dni come.

The podstawowych statystyk gospodarczych pomalowania dire hotelu. Dwie trzecie Pakistańscy mieszka za mniej niż 2 dolary dziennie, z czego jedna trzecia ludności żyje poniżej granicy ubóstwa. Chociaż Pakistańscy gospodarki rozszerzonej 5,8 procent w ostatnim roku podatkowym, ten wzrost gospodarczy był najwolniejszy od 2003 r. i oczekuje się spadku do 4,6 procent w tym roku. Jednak korzyści płynące z tego wzrostu gospodarczego nie osiągnął zdecydowanej większości Pakistanis.

The nowo wybrany rząd stoi przed sobą wyzwania: walka ośmielony wojuj grup i organizacji terrorystycznych, postępu reform politycznych i stabilizację gospodarki. Jeśli Pakistan gospodarki doświadczeń dalszego upadku, rząd może stracić dalsze wsparcie dla people.