Ameryka: â € ~ Sprzedane Outâ € ™ do 5,2 dolarów Billion!

 Ten artykuł jest kontynuacją moich ostatnich kawałek na € œAmericaâ € ™ s Finansowych Oligarchyâ € który był streszczenie Simon Johnsonâ € ™ s â € œThe cichy Coupâ € na temat branży finansowej skutecznie zrobione naszego rządu. Jest to edytować i przegląd długie 231-stronicowy raport przygotowany w marcu 2009 przez Consumer Education Foundation (patrz wallstreetwatch.org / raporty / sold_out.pdf) na temat sposobu, w ciągu lat, â € ~ Pieniądze Industryâ € ™ jako te odnoszą się do finansowych oligarchie, wyprzedane Ameryki zdobycia takiej kontroli. Jak Simona € ™ s artykułu Consumer Education raport zasługuje na znacznie więcej niż ekspozycja, którą otrzyma w jego oryginalnym formacie i stąd moje wysiłki, aby wydestylować go w 3-strona Podsumowując, z moich komentarzy, gdzie to uzasadnione, za szybko review.

 W â € ~ € ™ Pieniądze Industryâ Zakupiony Kontroli Ameryki do 5,2 dolarów Billion

Harvey Rosenfield, prezes Fundacji Edukacja konsumenta, twierdzi, że â € œOver ostatniej dekady, na Wall Street (tj. całego sektora finansowego składający się z banków komercyjnych, rachunkowość przedsiębiorstw, ubezpieczenia firm, w tym papiery wartościowe firmy fundusze hedgingowe i firmy private equity) prysznic Waszyngton z ponad 1,738 miliardów dolarów w rzekomo â € ~ kampanii contributionsâ € ™ a innym 3,441 miliardów dolarów w 2996 oficjalnie zarejestrowanych lobbystów (więcej niż pięć dla każdego członka Kongresu), których zadaniem było nacisnąć deregulacji. W zamian za inwestycję w tym 5,179 miliardów dolarów, pieniędzy Przemysłu mógł pozbyć się wielu reform uchwalonych po Wielkiej Depresji i do prowadzenia działalności, dla większości z ostatnich dziesięć lat, bez żadnych skutecznych zasad i ograniczeń whatsoever.â € Â

The przekazanie władzy Took 25 Years

â € ¢ Początek w 1983 roku w administracji Reagana, rząd USA acquiesced z zasadami rachunkowości przyjętymi przez branży finansowej, które pozwoliły banków i innych spółek w celu podjęcia pieniędzy tracąc swoje aktywa bilansu w celu Aby ukryć je od inwestorów i public.

â € ¢ W latach 1998 i 2000, Kongres i administracja Clintona wielokrotnie blokowany wysiłki zmierzające do uregulowania â € œfinancial derivativesâ € â € "w tym hipotecznych związanych swapy ryzyka kredytowego, które stały podstawie trillions dolarów w speculation.

â € ¢ W 1999 r. Kongres uchyliło Depresja ery prawa przedawnieniu z banków oferujących usługi inwestycyjne i ubezpieczenia, i odwrotnie, umożliwiając tych firm do zaangażowania się w spekulacji poprzez inwestowanie pieniędzy z rachunków oszczędnościowych i kontroli finansowej w â € œderivativesâ € i innych systemów rozumiane tylko przez garstkę individuals.

â € ¢ Wykorzystując historycznie niski poziom stóp procentowych w pierwszych latach tej dekady, brokerów hipotecznych i bankierzy zaczęli oferuje kredyty hipoteczne na skandaliczny warunkach nabywców, którzy nie byli kwalifikowaną. Po tych drapieżnych praktyk kredytowania były zgłaszane agencje federalne, które odmówiły podjęcia poważnych działań. Gorzej, gdy stwierdza, wzmocniona w próżni, przepuszczając ustaw wymagających ochrony przed brudnych pożyczek, administracja Busha udał się do sądu o unieważnienie tych reform, na tej podstawie, że bezczynność federalnych agencji państwowych Zastąpiona laws.

â € ¢ finansowa industryâ € ™ s przyjaciółmi dokonane w Kongresie, że ci, którzy spekulują na kredyty hipoteczne nie będzie prawnie odpowiedzialny za nadużycia finansowe lub inne niezgodności z prawem, które wystąpiły, gdy hipoteka została made.

â € ¢ Egged przez Wall Street, dwóch sponsorowanych przez rząd przedsiębiorstw, Fannie Mae i Freddie Mac, rozpocząć kupowanie dużej liczby subprime pożyczki od banków prywatnych, jak również pakiety hipoteki znana jako € œmortgage-backed securities.â € (patrz mój artykuł zatytułowany â € œOur Worst Nightmare: The nakłucie w USA Mieszkalnictwo Bubbleâ € które podkreślało ich podejście domek z kart.)

â € ¢ W 2004 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, obecnie działająca w ramach radykalnej ideologii deregulacyjne administracja Busha, autoryzowane banki inwestycyjne, aby zdecydować, jak dużo pieniędzy byli zobowiązani do odłogowania w deszczowe zastrzega sobie dni. Niektóre przedsiębiorstwa następnie weszła w 40 dolarów wartości spekulacyjnego obrotu dla każdego 1 dolar one held.

â € ¢ Z rekompensaty prezesów w coraz większym stopniu powiązana z wartością z firma € ™ s całkowitego majątku, pływów fala fuzji i przejęć w świat finansów â € "11500 w latach 1980 i 2005 â €" doprowadziła do przewagi tylko garstka w stosunku banków w USA systemu finansowego. Kolejne administracje nie egzekwowania prawa antymonopolowego w celu zablokowania tych połączeń. Wynik: mniejsza konkurencja, wyższe opłaty i koszty dla konsumentów, a także systemu finansowego podatne na załamania jeżeli istnieje jedna z banków znalazło się w trouble.

â € ¢ inwestorów, a nawet organy rządowe powołane prywatne â € œcredit ratingâ € firm przegląd korporacyjnych bilanse i sprawozdania proponowanych inwestycji i dla potencjalnych inwestorów o ich jakości i bezpieczeństwa. Ale rating spółki miały poważnego konfliktu interesów: są one wypłacane przez instytucję finansową firm do wydawania ocen. Nic dziwnego, że dali najwyższe Oceny do inwestycji wydawane przez firmy, które wypłacane, nawet jak stało się jasne, że Oceny były zawyżone i przedsiębiorstwa były w stanie niepewna. Środki finansowe w lobby, że rozporządzenie o ratingi firm nie rozwiązuje tych problems.

None tych kamieni milowych na drodze do gospodarczej ruiny były utrzymywane w tajemnicy, mówi Rosenfield. Niebezpieczeństw stwarzanych przez nieuregulowanych, chciwość napędzane spekulacji finansowych były łatwo widoczne dla wszelkich wnikliwy obserwator systemu finansowego, ale kilka osób, którym powierzono odpowiedzialność policji rynek nie był skłonny do tego i tych urzędników w rządzie, który odważył się zaproponować silniejszej ochrony dla inwestorów i konsumentów konsekwentnie spotkał się z wrogością i porażki. Moc pieniędzy Przemysłu przezwycięża wszystkie opozycji, na obupartyjny basis.

Derivatives były ich broni masowego Destruction

As Franklin Roosevelt obserwowane siedemdziesiąt lat temu, â € œour wrogów dziś sił uprawnień i chciwość w naszych własnych bordersâ € i dzisiaj mówi Rosenfield, ich broni masowego rażenia były pochodne: kawałki papieru, które zostały poparte przez inne kawałki papieru, które zostały poparte przez pakiety hipoteczne, kredyty studenckie i zadłużenia karty kredytowej, złożoności i wartości, z których tylko kilka zrozumiałe. W rzeczywistości, mówi Rosenfield:

â € œAmericaâ € ™ s system gospodarczy w którym jest dziś, ponieważ hazardu stał finansowych sectorâ € ™ s głównego zainteresowania. Stos żetonów wzrosła tak wielki, że pieniądze Przemysłu wysiedleńców rzeczywistym przedsiębiorstw pod warunkiem, że prawdziwe towary, usługi i jobs.â €

The Zakup Ameryki był LBO

Rosenfield uważa, że amerykański konsument nie ponosi winy z tego debacle ani tych, którzy używali kredytowej w celu mają godnej jakości życia, ani tych, którzy zgodzili się przyjąć niesamowite warunki dla kredytów hipotecznych i dowiedzieć się później, że zostali wprowadzeni w błąd i nie mógł sobie pozwolić na pożyczki w realnej stopy procentowej pochowany w drobnym drukiem. Zamiast zakładając żadnej odpowiedzialności za żyjących poza ich oznacza Rosenfield uważa Amerykanów są wyłącznie do winy za € œallowing Wall Street do tzw zadłużonemu kupić jeden z naszego systemu politycznego spędzając stosunkowo niewielką kwotę kapitału w Capitol w celu kontroli wykorzystania naszych economyâ €.

The Uprawnienia finansowego oligarchie są Preserved

Rosenfield twierdzi, że w momencie pieniędzy Przemysłu zdali sobie sprawę, że kasyno miało zamknięte, okazało â € "jak to zawsze robi €" do Waszyngtonu, tym razem do Matka wszystkich dobrodziejstw: a 700 miliardów dolarów ratowania, która została szybko rozszerzona o święto zniżki pożyczki, gwarancje kredytowe i inne subsydia podatnika w wysokości co najmniej 8 bilionów dolarów do tej pory. Następnie panicked przez Wall Streetâ € ™ s zagrożenie dla wyciągnij wtyczkę z kredytu, Kongres rebuffed wysiłki w celu włączenia zabezpieczeń, w jaki sposób pieniądze podatników będą wydawane i rozliczane. Rosenfield jest zdania, że bankierzy wykorzystał ratowania pieniędzy, aby zapłacić premie, do odkupu własnych akcji banku lub budować swoje imperia poprzez zakup innych banków bardzo niewiele pieniędzy są wykorzystywane do celów było pozornie podane: do udzielanie pożyczek. On jest absolutnie przekonany, że Washingtonâ € ™ s najnowsze Giveaway â € "The Greatest Wall Street Giveaway wszech czasów, jak nazywa go €" nie została ustalona na gospodarkę, ale w tym momencie krajowych zagrożenie, banki, fundusze hedgingowe pasożytów i innych firm, które crippled naszej gospodarki są odlewania pieniędzy do Waszyngtonu, aby zachować swoje uprawnienia na koszt reszty us.

Washington została wypłacona Off

Thatâ € ™ s dlaczego, zgodnie z Rosenfield, to wonâ € ™ t usłyszeć nikogo w Waszyngton zakładu wskazują, że Amerykanie mieć miejsce na zarządu każdej firmy, która otrzyma pieniądze ratowania lub swapy ryzyka kredytowego i inne pochodne, powinno być zabronione lub ograniczone, tak jak automatów wrzutowych, ruletka koła i inne rodzaje hazardu. W większości w Stanach Zjednoczonych, mówi, można przejść do więzienia za kradzież jeden bochenek chleba, ale jeśli masz płacone od Waszyngton można ukraść oszczędności życia, utrzymania, domy i marzenia całego narodu, a będziesz mogą żyć w fantazyjnych domów masz dysk wiele samochodów, rzucać wiele milionów dolarów urodziny itp. i praktycznie z niego uciec. Jasne, wskazuje, możesz nie być w stanie otrzymać premię w tym roku lub w najgorszym dojść do najgorszego, jeśli jesteś jedną z bardzo niewielu unlucky stanie skorzystać z luk w planie ogłoszenia przez Skarb Sekretarza Geithner, może doprowadzić do konieczności żywych swoje bogactwo przeszłości, ponieważ można zarobić na odrę 500.000 dolarów.

The Pieniądze Przemysłu pozostaje w Charge

Rosenfield uważa, że skoro prezydent Obamaâ € ™ s kluczowych nominacje do Skarbu, SEK i innych agencji, jak ich poprzedników, są weterani pieniędzy Przemysłu że pieniądze Przemysłu pozostaje za federalnej agencji i trzyma naszych urzędników na swoje głębokie kieszenie i, jako takie, nic się nie zmieni i że:

â € œif Ameryki w celu odzyskania od gospodarczego debacle że znajdujemy się w jego ludzie muszą powrócić do zasad, które dała wielki € "ciężkiej pracy, kreatywności i innowacji â €" i zarówno rządu i biznesu musi służyć tym celu. Waszyngton musi służyć Ameryce, a nie na Wall Street. Rzeczy nie zmieni tak długo, jak Amerykanie acquiesce dla biznesu, jak zwykle w Waszyngtonie. Ita € ™ s czas dla Amerykanów, aby ich głosy heard.â €

The raport stwierdza, że Wall Street jest obecnie pokorna, ale nie poklony. Pomimo siphoning trillions dolarów z publicznych, Wall Street kierownictwo nadal ostrzega o niebezpieczeństwach ograniczenie â € œfinancial innovationâ € mimo to te innowacje, które doprowadziły do kryzysu na pierwszym miejscu i są chytrosc korzystać najbliższych Kongresu koncentrować się na rozporządzenia finansowego do scentralizowania władzy przemysł przyjazny agencies.

â € œIf mamy zobaczyć sensowne rozporządzenia potrzebujemy, Kongres musi przyjąć pogląd, że Wall Street nie ma uzasadnione miejsce przy stole. Z Wall Street posiadające zniszczyli system, który wzbogacił swoją wysoką ulotek i plunged światowej gospodarki w głębokiej recesji, ITA € ™ s czas na Kongres, aby powiedzieć, że Wall Street swoją polityczną inwestycji również Gone Bad. Tym razem musi być prawa do kontroli na Wall Street, nie bardziej Wall Streetâ € ™ s control.â €

God Bless America

My ostatnich â € € ™ s œAmericaâ finansowe oligarchie jest wciąż w Controlâ € artykułu stwierdził, że w kraju jest kryzys finansowy i zamiast finansowe oligarchie są łamane do zezwolenia zasadnicze reformy są one w dalszym ciągu korzystać ze swoich wpływów w celu zapobieżenia właśnie rodzaju reform, które są potrzebne natychmiast do ciągnięcia gospodarki z jej pikować. Ponadto, nasi ustawodawcy wydaje chcą działać przeciwko potężnym finansistów opting zamiast umierać na ich moc i wpływy i nadal daje im to, co oni uznają, że w ich interesie, że zamiast z taxpayersâ € ™. Rosenfield idzie jeden krok dalej, twierdząc, że pieniędzy Przemysłu ma w rzeczywistości kupił od amerykańskiego systemu politycznego, w tym procesie, zdradzony Americaâ € ™ s zaufania do nich. Są one nadal w kontroli i nie ma końca w sight.

Indeed, długoterminowe konsekwencje dla Ameryki są tak dire Myślę, że spoczywa na nas, aby przywołać słowa hymn â € œGod Bless Americaâ € z mieszając słowa â € œstand obok niej i przewodnik her.â € Myślę, że będzie pozytywna, bez względu na przynależność stroną lub skłonności, że Ameryka potrzebuje wszelkiej pomocy może dostać!

How Najlepsze do Invest

My list do przyjaciół w czerwcu 2004, która została ostatecznie zamieszczona w internecie w styczniu 2006 jako € œOur Worst Nightmare: The przebicie z obecnych amerykańskich Mieszkalnictwo Bubbleâ €, zawartego przez prosząc retoryczne pytanie â € œSo gdzie powinniśmy być inwestowanie naszych pieniędzy? â € i odpowiedział mówiąc â € œCertainly nie w nieruchomości, na pewno nie w obligacje i absolutnie nie w ogólnym giełdzie. Whatâ € ™ s lewo! Cóż, nie ma gotówki (przynajmniej ci wonâ € ™ t lose your shirt) i złota â € |, a co za tym idzie, dużą nakrętkę wydobycie złota akcje firmy i ich warrants.â € niewiele się zmieniło od then.