Co to jest Likwidacja Petycja

If odebraniu Likwidacja Petycja ta może mieć bardzo poważne konsekwencje dla Ciebie i Twojej firmy. Dlatego jest bardzo ważne, aby zrozumieć, co to jest Petycja Likwidacja i skutki otrzymania one.

Winding up to nazwa nadana proces zamykania działalności. Termin ten jest zwykle używany, gdy jeden lub więcej wierzycieli przedsiębiorstwa chce zmusić firmy, które mają być zamknięte przy użyciu procesu likwidacji. Każdy wierzyciel przedsiębiorstwa należne więcej niż £ 750 ma prawo do składania petycji do spółki, która ma być obowiązkowo zamknięte lub zlikwidowane - odpowiednik spółki bankruptcy.

If wierzyciel chce ubiegać się o spółki, które mają być zlikwidowane, muszą najpierw przedstawić wniosek do Trybunału. Ta aplikacja jest nazywany Likwidacja Petycja. Trybunał dokona petycji w celu ustalenia, czy jest to uzasadnione. Ogólnie wierzyciel będzie musiał wykazać, że podjął odpowiednie kroki, aby zebrać kwotę należnych im. Jeżeli Trybunał akceptuje petycja, to zostanie wystawiona na spółkę i reklamowanych w London Gazette. Firma sama następnie możliwość zapłaty długu należnego lub twierdzą, że petycja jest nieuzasadnione. Jeśli dług jest uwzględniony, ale nie wypłacone wówczas Trybunał udziela Petycja i wydaje Likwidacja zakonu. Proces zamknięcia lub likwidacji działalności jest started.

Whether dyrektorów spółek lub nie są zadowoleni, aby umożliwić ich spółki, które mają być zlikwidowane, proces może mieć bardzo poważne konsekwencje dla dyrektorów zaangażowanych. Trzy główne obszary, które dyrektorów spółek muszą być świadomi są podsumowane below.

Zamrożenie Firma Konta bankowe - Gdy Likwidacja Petycja jest ogłaszane w Dzienniku Ustaw w Londynie, zostanie to określone przez companyâ € ™ s banku. Zazwyczaj bank automatycznie zawiesić spółki bankowej urządzeń do petycji jest przyznawana lub wycofane. Oczywiście, jeśli urządzenia są zawieszone bankowego, będzie to powodować poważne zakłócenia i utrudniać zdolność spółki do handlu. Nie jest ogólnie nie można temu zapobiec raz Likwidacja Petycja została wydana. Likwidator będzie dysponować majątku spółki na rzecz wierzycieli Dyrektor dochodzenia. Zarządca musi także zbadanie działalności w companyâ € ™ s dyrektorów w celu zapewnienia, że działał prawidłowo i zgodnie z ich dyrektorów obowiązków. Jeśli zarządca uważa, że dyrektorzy są winni bezprawnego handlu (handlu, natomiast wiedząc, że firma ogłosiła upadłość), mogą zalecić, że reżyser jest zakazane ze wszystkich obecnych i przyszłych stanowisk dyrektorskich na okres time. (Procedura ta jest powszechnie znany za wykreślenie). Jeśli uderzył startu, dyrektor będzie musiał zrezygnować z wszystkich innych stanowisk dyrektorskich, że obecnie zawieszone. Jeśli dyrektorów zostali uznani za winnych w celu umożliwienia kontynuowania działalności w handlu, podczas gdy niewypłacalny, mogą stać się osobiście odpowiedzialni za długi poniesione przez spółkę od czasu wiedzieli działalności był niewypłacalny.

Clearly jeżeli wierzyciel rozpocznie działania zmierzające do petycji dla firmy do likwidacji, to może mieć daleko idące konsekwencje dla firmy. Z tego powodu coraz więcej wierzycieli przy użyciu groźby wydania Likwidacja Petycja jako metody egzekwowania płatności długu. Dlatego jest bardzo ważne, że wszyscy dyrektorzy są świadomi, jakie takie działanie oznacza i jak to może mieć wpływ swojej działalności w przypadku takich działań podejmowanych przez jednego z ich creditors.